7-8 października w Warszawie: piknik rodzinny “Odważ się być zdrowym”

7-8 października w Warszawie: piknik rodzinny “Odważ się być zdrowym”

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka już od 9 lat organizuje pikniki rodzinne “Odważ się być zdrowym!”, które nie tylko przypominają o tym, jak ważne jest dbanie o zdrowie, ale stwarzają doskonałą okazję do spędzenia aktywnego czasu z najbliższymi.

Głównym celem pikniku “Odważ się być zdrowym!”, który w tym roku odbędzie się 7 i 8 października na terenie PGE Narodowego w Warszawie (brama nr 2 w godz. 10:00-14:30), jest promowanie zdrowego stylu życia.

– Przekonujemy, że zdrowe nawyki rodzą się w dzieciństwie i mają odzwierciedlenie przez całe życie. To dlatego podczas pikniku “Odważ się być zdrowym!” skupiamy się na dostarczaniu nie tylko radości z aktywności fizycznej, ale również na edukacji dotyczącej korzyści płynących z regularnego ruchu, właściwej diety i dbałości o kondycję psychiczną. Podobnie jak aktywność sportowa, również i zdrowie psychiczne, zwłaszcza dzieci i młodzieży, od lat jest w centrum zainteresowań Fundacji. Dlatego w tym roku podczas drugiego dnia pikniku planujemy zaprosić do udziału w biegu także młodzież. To doskonała okazja, aby podkreślić, że sport ma kluczowe znaczenie nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale także dla równowagi psychicznej młodzieży — mówi Dorota Kleszczewska, prezes Fundacji Instytutu Matki i Dziecka.

Badania, konsultacje i porady

Na uczestników pikniku czekać będzie wiele atrakcji. W rozbudowanej strefie piknikowej będzie można skonsultować się z rehabilitantami oraz innymi specjalistami Instytutu Matki i Dziecka. W tym roku już po raz drugi w historii tego wydarzenia dołączył projekt “Zdrowe Życie” ze swoją Mobilną Strefą Zdrowia. Będzie można w niej m.in. zważyć się, dokonać pomiaru ciśnienia, przeanalizować skład ciała, dowiedzieć się więcej o profilaktyce nowotworów, uzależnień, a także otrzymać porady kardiologiczne oraz wykonać darmowe badania profilaktyczne.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych uczestników. W programie wydarzenia przewidziane są gry i zabawy dla dzieci w różnym wieku. Najmłodsi uczestnicy będą także mogli wystartować w Olimpiadzie Sportowej.

Bieg po zdrowie (fizyczne i psychiczne)

Piknik rodzinny to również rodzinne biegi (Zabiegana Mama, Bieg po Zdrowie oraz SunDay RunDay), na które ruszyły już zapisy. Aby wziąć w nich udział, należy wejść na stronę https://www.facebook.com/odwazsiebyczdrowym i wypełnić formularz. W ramach pakietu startowego każdy uczestnik otrzyma numer startowy, koszulkę i pamiątkowy medal. W każdym biegu na uczestników czekają nagrody.

7 października (sobota) zaplanowano:

  • Bieg “Zabiegana Mama” (godz. 11.30) – bieg rodzinny bez limitu wiekowego. Dystans 3 x 1 km wokół korony stadionu. Uczestnicy mogą przemierzyć dystans na hulajnodze, rolkach, deskorolce. W zależności od indywidualnych możliwości po każdym okrążeniu można ukończyć bieg i na mecie odebrać medal.
  • “Bieg po Zdrowe Życie” (godz. 12.10) – bieg w tempie, zachęcający do dbania o kondycję i zdrowie. Bieg z pomiarem czasu. Dystans 3 km. Uczestnicy otrzymują czip do pomiaru czasu.

8 października (niedziela) odbędzie się “Bieg SunDay RunDay” (godz. 12.00) na dystansie 1-3 km, skierowany do młodzieży. Ma on na celu promocję aktywności fizycznej jako sposobu na poprawę nastroju i przeciwdziałaniu depresji.

Więcej informacji o pikniku i biegach na stronie https://www.facebook.com/odwazsiebyczdrowym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

5 pomysłów na pyszne przekąski z pieczarek

Dziś przedstawiamy wam 5 pomysłów na pyszne przekąski z pieczarkami, które z pewnością zadowolą każdego smakosza.