Bezpłatne badania i konsultacje medyczne. Wybierz się na rodzinny piknik!

Bezpłatne badania i konsultacje medyczne. Wybierz się na rodzinny piknik!

Już jutro (15 października) na terenie PGE Narodowy odbędzie się rodzinny piknik “Odważ się być zdrowym!“, organizowany przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka. W programie m.in. bezpłatne badania i konsultacje medyczne oraz bieg Zabiegana Mama 2022.

Piknik „Odważ się być zdrowym!” jest jesiennym świętem promującym zdrowie i aktywność fizyczną. W tym roku piknikowe miasteczko zdrowia rozbije się na PGE Narodowym przy bramie nr 2 i będzie dostępne dla uczestników w godzinach 10-14. Wejście na imprezę, którą poprowadzą Ida Nowakowska i Adam Giza, nie wymaga rejestracji i jest bezpłatne.

Edukacja, profilaktyka i zabawa

Na osoby, które przyjdą w sobotę na stadion PGE Narodowy, czeka wiele atrakcji. Będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji i specjalistycznych badań, wykonać profesjonalny pomiar masy ciała oraz otrzymać kompendium wiedzy o aktualnych programach profilaktycznych. Przez cały czas trwania pikniku będzie można korzystać z Mobilnej Strefy Zdrowia w ramach akcji „Zdrowe Życie”.

W programie wydarzenia są też liczne animacje, gry i zabawy dla dzieci w różnym wieku, a także zajęcia poświęcone edukacji zdrowotnej. Najmłodsi będą mogli wystartować w Sportowej Olimpiadzie zorganizowanej w strefie UNICEF.

Na liście atrakcji znalazły się również występy polskich i ukraińskich artystów. W sobotę razem z Anną Grabowską zaśpiewa Amelia Anisovych, znana z wykonania utworu „Mam tę moc” w Kijowie. Na gitarach zagrają John Neko i Romario Punch, który został zaproszony przez Coldplay do wspólnego grania na ostatnim koncercie zespołu w Polsce. Na pikniku zagra również zespół AudioFeels.

Piknik to nasza zdrowotna przypominajka. Przypominamy zarówno dorosłym, jak i dzieciom, że o zdrowie możemy zadbać sami i powinniśmy to robić codziennie. Pamiętajmy, żeby nie odwlekać badań profilaktycznych i szczepień. W sobotę na stadionie będziemy mówić jednym głosem, że zdrowie mamy tylko jedno. I teraz jest najlepszy czas, żeby świadomie o nie zadbać – mówi dr n. o zdr. Dorota Kleszczewska, prezes zarządu Fundacji Instytutu Matki i Dziecka.

Zabiegana Mama biega

O godzinie 11 na linii startu stanie pierwsza grupa uczestników biegu Zabiegana Mama 2022. O dobrą energię i rozgrzewkę zadba Ida Nowakowska. Udział w biegu jest bezpłatny, wymagana jest jednak rejestracja na stronie: www.b4sportonline.pl/zabiegana_mama

Pierwsza grupa „W tempie” ruszy o 11 i pobiegnie na dystansie 3 kilometrów. Trzy szybkie okrążenia wokół korony stadionu będą prezentem na 10. urodziny PGE Narodowego. Jak co roku, w biegu weźmie udział dyrektor Instytutu Matki i Dziecka dr n. med. Tomasz Maciejewski, do którego dołączą minister zdrowia Adam Niedzielski oraz przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia.

W grupie „Rodzinnej”, która swój bieg rozpocznie o 11.30, będzie mógł wystartować każdy. Będzie można biec, truchtać, a nawet spacerować. Zwłaszcza że wśród uczestników będą osoby z małymi dziećmi i wózkami, na hulajnogach i z psami. Minimalny dystans do pokonania to 1 kilometr i każdy, kto ukończy bieg, niezależnie od pokonanego dystansu, zostanie nagrodzony pamiątkowym medalem.

Powiedz TAK szczepieniom

Ważnym miejscem na piknikowej mapie będzie strefa UNICEF, w której lekarze i eksperci będą rozmawiać z rodzicami o potrzebie oraz korzyściach płynących ze szczepień ochronnych ich dzieci. Rodzice dowiedzą się nie tylko dlaczego warto szczepić dzieci, ale także, gdzie, kiedy i na co szczepić, a także jak zabrać się za uzupełnianie albo zakładanie karty szczepień.

Działania o profilu edukacyjnym i informacyjnym będą prowadzone w ramach kampanii „Powiedz TAK szczepieniom”. Promuje ona szczepienia dla dzieci z rodzin uchodźczych z Ukrainy w Polsce i prowadzona jest we współpracy Fundacji IMiD i UNICEF. Konsultacje będą dostępne zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim.

Naszym celem jest edukowanie w zakresie szczepień poprzez dzielenie się sprawdzoną wiedzą i obalanie szkodliwych mitów. Pomagamy zrozumieć, dlaczego tak ważne jest, żeby nie uciekać od tematu szczepień. Wychodzimy poza pewien schemat, bo staramy się przekonać rodziców z Ukrainy, że szczepienia i dbanie o zdrowie to krok w stronę normalności. Krok, który z pomocą polskiej opieki zdrowotnej mogą wykonać tu i teraz. Chorobom wieku dziecięcego, takim jak odra, można skutecznie zapobiegać właśnie dzięki szczepieniom. Staramy się przekonać nieprzekonanych i postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie – obiecuje dr n. med. Alicja Karney, zastępca dyrektora ds. klinicznych Instytutu Matki i Dziecka.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Bioderma Sensibio — poznaj moc miceli

Rynek produktów do oczyszczania twarzy i demakijażu zrewolucjonizowała woda micelarna, która zastąpiła żel, mleczko i tonik. W czym tkwi tajemnica produktów micelarnych Bioderma Sensibio?