Bezpłatne spotkanie dla chorych i ich bliskich

Bezpłatne spotkanie dla chorych i ich bliskich

- Aktualności

26 lutego w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbędzie się 3. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego. Wstęp na nie jest bezpłatny.

Jak podkreślają organizatorzy tego wyjątkowego spotkania pacjentów i ich rodzin z lekarzami, psychologami, studentami, przedstawicielami organizacji pozarządowych i instytucji, które pomagają osobom chorym na nowotwory, będzie ono okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń m.in. z zakresu medycyny, psychoonkologii, dietetyki oraz rehabilitacji.

Pomoc psychoonkologiczna, odpowiednia dieta i rehabilitacja są ważnymi elementami terapii onkologicznej. Dziś wiemy już bardzo dużo o wpływie psychiki na organizm. Dlatego chcemy uczyć dbałości o nią również podczas choroby i leczenia. Wyniki badań naukowych potwierdzają, że sukces w leczeniu może wspierać aktywna postawa chorego. Nastawienie psychiczne wzmaga efekt leczenia medycznego, mobilizując układ odpornościowy. Umiejętność zrozumienia własnych emocji, odpowiednie nastawienie, zdrowe myślenie, dobre relacje z bliskimi przyczyniają się do odnowy energii życiowej i poprawy jakości życia, a to niezwykle ważne w każdym kryzysie życiowym – mówi psycholożka Iwona Nawara, dyrektor Centrum Psychoonkologii Unicorn.

Podczas Forum,  którego organizatorami są Stowarzyszenie Unicorn i Prezydent Miasta Krakowa, zaplanowano wiele wykładów i warsztatów. Ich program dostępny jest na stronie www.onkoforum.pl

Gospodarzami spotkania będą założyciele i ambasadorowie Stowarzyszenia Unicorn – Barbara i Jerzy Stuhrowie.  Na zakończenie, o godz. 20.00, odbędzie się charytatywny wieczór kabaretowy “Maciej Stuhr Wraca na Pole” z udziałem Macieja Stuhra, Kuby Badacha, Soni Bohosiewicz i Natalii Rybickiej. Jest to impreza biletowana – bilety-cegiełki dostępne są na stronie http://www.ebilet.pl/widowiska/kabarety/maciej-stuhr/, a całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na działalność Centrum Psychoonkologii Unicorn.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Nie ignoruj tych problemów!

Niektóre problemy jamy ustnej są przez nas często