Zdrowy piknik na błoniach PGE Narodowego

Zdrowy piknik na błoniach PGE Narodowego

W ramach Narodowego Dnia Sportu, w sobotę 15 września na błoniach PGE Narodowego w Warszawie odbędzie się piknik sportowo-rodzinny. Na ekologicznym stoisku kampanii „Jemy eko”, zorganizowanym przez Polską Izbę Żywności Ekologicznej, można będzie wypróbować produktów organicznych i wziąć udział w warsztatach kulinarno-dietetycznych.

W godzinach 12.00-17.00 uczestnicy pikniku będą mogli poznać certyfikowane produkty ekologiczne producentów zrzeszonych w Polskiej Izbie Żywności Ekologicznej, firm Poloniak, Bio Food i Eko Wital, porozmawiać z ekspertami na temat właściwości odżywczych i prozdrowotnych produktów bio, posłuchać, na czym polega rolnictwo ekologiczne oraz dlaczego warto wybierać produkty certyfikowane, oznakowane ekoliściem.

Gościem specjalnym na stoisku „Jemy eko” będzie Katarzyna Bosacka, znana dziennikarka telewizyjna, prowadząca popularny program „Wiem, co jem i wiem, co kupuję”, która w godz. 12.00-13.30 poprowadzi warsztaty. Wprowadzi ich uczestników w świat eko żywności, podpowie, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze produktów żywnościowych oraz jakie korzyści prozdrowotne i smakowe daje nam żywność organiczna.

Od godziny 12.00 na stoisku kampanii na uczestników pikniku czekać będzie również dietetyczka, mgr Martyna Smolińska, która będzie udzielać indywidualnych konsultacji. O godz. 13.30 rozpoczną się pod jej kierunkiem warsztaty kulinarno-dietetyczne poświęcone zdrowym przekąskom dla osób aktywnych fizycznie, komponowanym z produktów organicznych. Wspólnie z Martyną Smolińską uczestnicy przygotują „kulki mocy” z masłem orzechowym oraz daktylami, które od razu będzie można zjeść i zyskać energię, by potrenować w ramach sportowych atrakcji przygotowanych na pikniku Narodowego Dnia Sportu.

Organizatorzy kampanii „Jemy eko” zapraszają wszystkich chcących poznać świat zdrowej certyfikowanej żywności ekologicznej i przekonać się, jak wiele korzyści dla zdrowia całej rodziny dają produkty organiczne.

xxx

Piknik na błoniach PGE Narodowego w Warszawie jest największym wydarzeniem zaplanowanym w ramach tegorocznej, szóstej już edycji Narodowego Dnia Sportu. Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna skierowana do Polaków w każdym wieku, a jej celem jest propagowanie aktywności sportowej i zdrowego stylu życia. W najbliższą sobotę błonia PGE Narodowego zamienią się w wielki plac treningowy dla całych rodzin z setkami dyscyplin sportowych, od sztuk walki, poprzez jogę, taniec, kajakarstwo, żeglarstwo, fitness, piłkę nożną i mniej znane dziedziny sportu, jak pumptruck czy brazylijska indiaca.  Poza treningami i dobrą zabawą, organizatorzy przygotowali szereg innych aktywności, aby wszyscy uczestnicy mogli zadbać o swoje zdrowie: porady dietetyków, trenerów i lekarzy czy seanse relaksacyjne w saunach i termach.

 

CZYTAJ TAKŻE:

Czym różni się żywność ekologiczna od nieekologicznej

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Medycyna estetyczna. Najlepsze efekty przynoszą zabiegi z użyciem urządzeń i stymulatorów

Przez wiele lat w medycynie estetycznej z powodzeniem