563 zakażonych – siedem osób zmarło

563 zakażonych – siedem osób zmarło

W Radomskim Spitalu Specjalistycznym zmarł dzisiaj 43-letni mieszkaniec Radzanowa (powiat białobrzeski, województwo mazowieckie). Kilka godzin wcześniej resort zdrowia poinformował o śmierci 37-letniej kobiety w Poznaniu.

Od rana pojawiły się już dwa komunikaty na temat liczby zakażonych w Polsce. W pierwszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 nowych przypadkach potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi: pięć z nich wykryto na Śląsku, dwa na Pomorzu, dwa w województwie zachodniopomorskim, jeden w województwie warmińsko-mazurskim i jeden na Podkarpaciu.

Jednocześnie resort poinformował, że w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do poznańskiego szpitala w stanie ciężkim z innej placówki, w Wolicy, w której była wcześniej leczona. Kobieta i jej rodzina zataili, że miała kontakt z osobą zakażoną, którą był jej kuzyn – pracownik firmy transportowej, który jeździł służbowo m.in. do Włoch. Kiedy leczenie nie przyniosło spodziewanego efektu, przetransportowano ją do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Z oficjalnego komunikatu wynika, że zmarła w wyniku powikłań zakażenia koronawirusem – ciężkiego zapalenia płuc i niewydolności układu sercowo-naczyniowego.

Po godz. 12.00 nadeszły kolejne wieści z gmachu przy ul. Miodowej w Warszawie. „Mamy 16 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. dolnośląskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego oraz po jednej osobie z woj. pomorskiego i opolskiego” – brzmi komuniakt zamieszczony w mediach społecznościowych.

Krótko po tym komunikacie pojawił się następny, o śmierci 43-letniego mężczyzny, który był leczony od początku mijającego tygodnia na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej radomskiego szpitala. Był kierowcą PKS w Grójcu. To siódma ofiara epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.

Według danych na obecną chwilę liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 563. Siedem z nich nie żyje.

Źródło: https://mapakoronawirusa.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Rak prostaty: gliwiccy naukowcy zbadają nową terapię

Naukowcy z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach ocenią