Zagłosuj na siłę kobiet!

Zagłosuj na siłę kobiet!

Fot. Piętka Mieszko/AKPA

Motywacja, empatia, odpowiedzialność, odwaga i determinacja to kluczowe cechy charakteryzujące silne kobiety. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez markę Vichy wśród liderek polskich organizacji działających w sferze pożytku publicznego.

W ramach programu Vichy „Siła Kobiet” doceniono 15 z nich, przyznając reprezentowanym przez nie organizacjom mikrodotacje w wysokości 2 tys. zł. Dziś (6 lutego), na stronie www.poczujswojasile.pl, ruszył drugi etap programu, w którym to internauci zadecydują o przyznaniu kolejnych trzech grantów, tym razem w wysokości 20 tys. zł każdy.

Program został zainaugurowany w październiku 2017 roku, o czym pisaliśmy TUTAJ. Skierowany jest do organizacji działających w sektorze pożytku publicznego, na których czele stoją kobiety. Do udziału w pierwszym etapie zgłosiło się blisko 100 fundacji i stowarzyszeń z całej Polski, spośród których jury pod przewodnictwem dziennikarki Pauliny Młynarskiej wybrało finałową piętnastkę.

To był szalenie trudny wybór. Absolutnie wszystkie organizacje, które zgłosiły się do programu, realizują niezwykle potrzebne projekty, a fantastyczne kobiety, które stoją za ich działalnością zasługują na najwyższe uznanie” – mówi Paulina Młynarska, przewodnicząca jury.

Organizacje, które zgłosiły się do programu, pomimo iż działają w różnych obszarach, łączy jeden wspólny element – charyzmatyczne liderki. Przy okazji zbierania zgłoszeń Vichy zapytało je o to, jakie cechy pomagają im w codziennej realizacji wyznaczonych celów. Okazało się, że aby skutecznie podążać wyznaczoną drogą należy przede wszystkim mieć ku temu motywację. Ponad połowa kobiet wskazała ją jako cechę, która napędza je do działania. Zdaniem większości badanych, żeby realizować projekty społeczne niezbędne są również empatia i odpowiedzialność. Prawie połowa kobiet stwierdziła też, że w budowaniu ich siły pomogły im też odwaga i determinacja.

W drugim etapie konkursu, który rozpoczął się dzisiaj, internauci wybiorą po jednej zwycięskiej organizacji w trzech kategoriach: Kobiety dla Biznesu, Kobiety dla Społeczeństwa oraz Kobiety dla Zdrowia. Głosując na stronie www.poczujswojasile.pl, wskazujemy swoich faworytów. Głosowanie potrwa do 6 marca. Dwa dni później, w Dzień Kobiet, poznamy zwycięskie organizacje.

Na dotacje na cele statutowe w wysokości 20 tys. zł. szansę mają:

 1. Kategoria KOBIETY DLA BIZNESU
 • Bielskie Stowarzyszenie Doradców Zawodowych i Personalnych „Aktywni” (woj. śląskie)
 • Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa „Bardziej kochani” (woj. mazowieckie)
 • Fundacja Edukacyjna Perspektywy (woj. mazowieckie)
 • One – Fundacja dla Aktywnych Kobiet (woj. mazowieckie)
 • Fundacja Równoważnia (woj. śląskie)
 1. Kategoria KOBIETY DLA SPOŁECZEŃSTWA
 • Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku (woj. pomorskie)
 • Fundacja Hearts Worldwide (woj. zachodniopomorskie)
 • Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Głogoczowa (woj. małopolskie)
 • Stowarzyszenie Na Rzecz Osób LGBT Tolerado (woj. pomorskie)
 • Stowarzyszenie „W Stronę Dziewcząt” (woj. mazowieckie)
 1. Kategoria KOBIETY DLA ZDROWIA
 • Fundacja Bank Mleka Kobiecego (woj. mazowieckie)
 • Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (woj. mazowieckie)
 • Fundacja „Rodzić Po Ludzku” (woj. mazowieckie)
 • Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom (woj. mazowieckie)
 • Stowarzyszenie Unicorn (woj. małopolskie).

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.