Zima 2020/2021: panelowa koloryzacja włosów

Zima 2020/2021: panelowa koloryzacja włosów

W tym sezonie wyjątkowo to nie dobór koloru będzie miał znaczenie, lecz sposób, w jaki będziemy farbowali włosy.

O trendzie panelowej koloryzacji opowiada Anna Szeszuła, fryzjerka z poznańskiego salonu Czesanka, trenerka marki Davines.

Panelowe koloryzacje to takie, w których wybrane sekcje włosów w dowolnych kształtach i wielkościach są w pełni koloryzowane. Możemy podzielić włosy na głowie w jakby puzzle i po przemyśleniu efektu, który chcemy uzyskać, łączyć je kolorystycznie w dowolny sposób. Technika panelowych puzzli pozwala nam na uzyskanie migoczących odcieni na podobnych poziomach jasności lub sporych, bardziej awangardowych kontrastach kolorystycznych oraz na płynnie przechodzących barwach lub wyraźnie zaznaczonej granicy między panelami, w zależności od tego, jaki kształt, w której płaszczyźnie i zaokrągleniu głowy wybierzemy. Przykładowo, jeżeli wybierzemy dwa panele przy linii zarostu nad czołem i rozjaśnimy je bardziej niż pozostałą część włosów, uzyskamy popularny, inspirowany ukochanymi latami 90. efekt „front blond”.

Bardzo przyjemnym i zjawiskowym efektem jest koloryzacja, w której dzielimy na pół, na dwie części przedziałkiem, dosłownie na środku głowy i obie części – prawą i lewą – koloryzujemy delikatnie innymi, np. całkowicie różnymi odcieniami. Gdy przedziałek nosimy bardziej na jednej stronie, granica między kolorami zanika, a lekki kontrast staje się przyjemnym niuansem. Ten sposób koloryzacji zaprezentował Tom Connell, dyrektor artystyczny marki Davines w kolekcji „The Eternals”, w której znajdziemy różne ciekawe efekty panelowych koloryzacji.

Nie zapominajmy również o bardzo popularnych koloryzacjach, od wszelkiego rodzaju pojaśnień i klasycznego balejażu, przez koloryzacje z wolnej ręki po air touch. Podczas tonowania różnych sposobów rozjaśnień również skłaniajmy się do wybierania panelowych, naprzemiennych, małych sekcji lub do bardziej rozległych puzzli, by uzyskać jak najbardziej mieniące się i odbijające światło blond odcienie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Zanieczyszczenie powietrza zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Którego?

Zanieczyszczenie powietrza drobnym pyłem zawieszonym (PM2.5, PM10 i