Jak dobierać kosmetyki do pielęgnacji włosów? [artykuł sponsorowany]

Jak dobierać kosmetyki do pielęgnacji włosów? [artykuł sponsorowany]

Włosy są niejako wizytówką człowieka. Jeśli wyglądają dobrze, lśnią i odznaczają się dobrą kondycją, można śmiało powiedzieć, że ich posiadaczem jest osoba, która dba o siebie i o to, co je.

Tak, również dieta ma ogromny wpływ na kondycję naszych włosów. Odpowiednia ich pielęgnacja powinna odbywać się przy zastosowaniu wysokiej jakości kosmetyków. Warto więc wiedzieć też, jak je dobierać i jakie zabiegi kosmetyczne są najczęściej na nich robione.

Jak dobierać kosmetyki do włosów?

Chcąc wybrać odpowiedni kosmetyk do włosów, powinno się kierować żelazną zasadą, która pozwoli uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z osłabieniem ich. Przede wszystkim szampon dobiera się do skóry głowy, a odżywkę do rodzaju włosów. Jeśli mają one skłonność do przetłuszczania się i są farbowane, to najlepszym wyborem będzie specyfik ograniczający lub regulujący wydzielanie sebum i odżywka do włosów farbowanych.

Określenie rodzaju włosów to pierwszy krok do wyboru odpowiedniej pielęgnacji. Jeśli włosy są przesuszone, to znak, że potrzebują nawilżenia. Jeśli dodatkowo są zniszczone, powinno się sprawdzić, co spowodowało taką sytuację i w następstwie tego unikać. W przypadku problemu z określeniem rodzaju włosów można udać się do fryzjera, który udzieli szczegółowej odpowiedzi.

Płukanki do włosów – co to jest?

Płukanki do włosów są coraz częściej wybierane zamiast tradycyjnej farby. Ogromną zaletą płukanki jest to, że nie wpływa tak destrukcyjnie na strukturę włosów, jest więc bezpieczna i można ją stosować nawet w ciąży. Nie bez znaczenia jest także jej cena, bo można ją kupić już za kilka złotych. Płukanka do włosów jest bardzo łatwo dostępna, jednak w przeciwieństwie do farby, nie gwarantuje ona trwałej koloryzacji.

Płukanka do włosów to preparat, który pozwala zafarbować włosy na ulubiony kolor. Działa wręcz natychmiastowo i daje bardzo dobry efekt. Największym zainteresowaniem cieszy się ona szczególnie w okresie letnim, kiedy to kobiety lubią zaszaleć z kolorem fryzury. Na rynku jest bardzo dużo produktów, które pozwalają wykonać bezpieczną koloryzację. Sprawdź płukanki do włosów.

Tonery do włosów – nowoczesne kosmetyki?

Tonery do włosów są bardzo często używane w profesjonalnych zakładach fryzjerskich. Wielu fachowców używa naprzemiennie nazwy poświaty i refleksu, ale oznacza to dokładnie to samo. Przy ich wykorzystaniu można zafarbować włosy, jednak efekt nie jest trwały. Zazwyczaj utrzymuje się od sześciu do ośmiu tygodni. Ich zaletą jest niska zawartość amoniaku, co sprawia, że nie są one aż tak szkodliwe dla włosów jak tradycyjne farby. Zobacz tonery do włosów i wybierz idealny kolor dla siebie!

Szampony koloryzujące zamiast farb

Szampony koloryzujące mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Jedni twierdzą, że są one znacznie bezpieczniejsze od tradycyjnych farb, drudzy natomiast wręcz przeciwnie. Szampony tego typu pozwalają raczej na pogłębienie lub rozjaśnienie koloru znajdującego się na głowie. Zdarza się nawet, że ciężko po ich użyciu wrócić do pierwotnego odcienia włosów. Wiele zależy w tym przypadku od składu preparatu. 

Działanie szamponów koloryzujących opiera się na oblepianiu kosmyków włosów od zewnętrznej ich strony. Nie przedostają się one do kory włosa, jak to bywa w przypadku tradycyjnej farby, dlatego też nie koloryzują ich trwale. Ponadto nie zachodzi konieczność stosowania w składzie szamponów amoniaku, który nie dość, że ma drażniący zapach, to jeszcze negatywnie wpływa na kondycję włosów. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Żel z sokiem z aloesu — wielofunkcyjny kosmetyk nie tylko na lato

Intensywnie nawilża, odżywia, koi, regeneruje i chroni przed fotostarzeniem. Można go stosować na włosy, twarz i ciało. Tak wszechstronne działanie zawdzięcza składowi, w którym 90 proc. stanowi sok z aloesu.