Jak zadbać o farbowane włosy w dobie pandemii?

Jak zadbać o farbowane włosy w dobie pandemii?

Fot. pixabay.com

Salony fryzjerskie są zamknięte, a kolor Twoich włosów matowieje? Sprawdź, jak domowymi sposobami możesz przedłużyć trwałość efektu koloryzacji.

– Fryzjer podczas zabiegu koloryzacji w salonie zmienia pH włosów na zasadowe. Powoduje to rozchylenie się łusek, dzięki czemu pigment może wnikać głębiej. Na koniec usługi zaś zakwasza włókna, obniżając ich pH – ma to na celu domknięcie łusek, co jest niezbędne dla zwiększenia intensywności koloru – przypomina fryzjerka Magdalena Grabowska-Romanko, właścicielka salonu Diva w Pszczynie.

Jak podkreśla, przestrzeganie w domu kilku zasad pozwoli utrzymać efekt profesjonalnego farbowania jak najdłużej. Jakich?

Po pierwsze: unikaj bardzo wysokiej temperatury

Prostownica, lokówka czy karbownica emitują wysoką temperaturę, co niekorzystnie oddziałuje na kolor włosów. Pod wpływem ciepła dochodzi do stopniowego blaknięcia pigmentu. Aby tego uniknąć, przed zastosowaniem urządzeń warto sięgnąć po produkt termoochronny, który zabezpieczy łuskę przed wysuszeniem i matowieniem. Obecna sytuacja stwarza najlepsze warunki do tego, by w dużym stopniu ograniczyć stylizację z wykorzystaniem sprzętu będącego źródłem ciepła.

Po drugie: nawilżaj, nawilżaj, nawilżaj

– Intensywne nawilżanie pozwala zachować włosy w jak najlepszej formie, a to jest gwarancją wydłużenia trwałości efektu koloryzacji w salonie. W regularnej pielęgnacji nie powinno zabraknąć nawilżających szamponów, odżywek i maseczek. Zabiegi domowe warto wzbogacić o olejowanie, które można wykonywać na mokro i sucho. Ta forma odżywiania przypadnie do gustu zwolenniczkom naturalnej pielęgnacji – mówi Magdalena Grabowska-Romanko.

Po trzecie: sięgnij po szampon koloryzujący

Idealnym rozwiązaniem, łączącym funkcję produktu pielęgnacyjnego i odświeżającego odcień włosów, są szampony koloryzujące. Kosmetyki te bazują na pigmentach bezpośrednich, które pogłębiają nasycenie odcienia. Szampony, np. serii Davines Alchemic, pozwalają podtrzymać blask włosów rozjaśnianych, złotych blondów, miedzianych, brązowych, ciemnych brązów oraz czarnych. Wzmacniają nie tylko naturalny kolor, ale także ten osiągnięty podczas usługi salonowej u fryzjera.

Po czwarte: przygotuj płukankę zakwaszającą

Płukankę zakwaszającą włosy, która zapobiega matowieniu koloru, można samodzielnie przygotować na bazie produktów spożywczych, np. octu jabłkowego (1 łyżka na szklankę wody) albo soku z cytryny (0,5 łyżki na szklankę wody). Takie mieszanki skutecznie domykają łuski włosa, dzięki czemu pigment wolniej się wypłukuje.

Nie zaleca się jednak stosowania preparatów zakwaszających częściej niż raz w tygodniu. Nadmierne obniżanie pH włosów może doprowadzić do ich przesuszenia. Obserwuj, jak włosy zachowują się pod wpływem działania takich produktów – w razie potrzeby zmniejsz częstotliwość wykonywania tego zabiegu.

Szampony Davines Alchemic

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Upał może być bardzo groźny dla serca i naczyń

W trakcie upału serce pracuje intensywniej niż zwykle. Jednak u osób z chorobą wieńcową, po zawale, z wadami zastawkowymi lub nieleczonym nadciśnieniem tętniczym może nie sprostać dodatkowym obciążeniom.