Wybiegali ponad tysiąc par okularów dla podopiecznych domów dziecka

Wybiegali ponad tysiąc par okularów dla podopiecznych domów dziecka

Fot. materiały prasowe

Z okazji obchodów Światowego Dnia Wzroku, w minioną sobotę w Warszawie odbył się I Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok. Chętnych do przebiegnięcia 5 km było tak dużo, że dzięki nim do wychowanków domów dziecka, którzy wymagają korekcji wzroku, trafi 1048 par okularów.

I Rodzinny Bieg Czas na Wzrok to impreza o charakterze charytatywnym. Towarzyszyło mu wiele atrakcji rodzinnych, adresowanych zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Wszyscy chętni mogli poddać się przesiewowemu badaniu wzroku. Na najmłodszych czekała specjalna strefa relaksu z animacjami. Zorganizowano dla nich również Bieg Dla Dzieci w trzech kategoriach wiekowych (5-7 lat, 8-12 lat oraz 13-15 lat), w którym do pokonania były trzy dystanse: 100 m, 200 m oraz 400 m.

Pomysłodawcą i organizatorem imprezy była Grupa Essilor. Ta sama, której pracownicy – w ramach programu „Zobacz lepszą przyszłość” – przeprowadzili wcześniej przesiewowe badania wzroku w domach dziecka w całej Polsce. Projekt ten został doceniony przez kapitułę Akademii Rozwoju Filantropii, która przyznała mu nagrodę główną w prestiżowym konkursie „Dobroczyńca Roku”.

Sobotni I Rodzinny Bieg Czas na Wzrok swoją obecnością wsparli aktorzy i celebryci: Danuta Stenka, Lara Gessler, Ewa Kasprzyk, Katarzyna Cichopek, Odeta Moro, Artur Żmijewski, Anna Dereszowska, Beata Sadowska, Małgorzata Rozenek-Majdan i jej mąż Radosław Majdan oraz wiele innych znanych gwiazd.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kosmetyki z aloesem dla podrażnionej i odwodnionej skóry

Jeśli skóra jest podrażniona — ukoi ją i