Bieg po okulary dla dzieci z domów dziecka

Bieg po okulary dla dzieci z domów dziecka

Ruszyły zapisy na I Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok, który wystartuje 13 października o godz. 13.00 z błoni obok Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Impreza ma charakter charytatywny – jej organizator przekaże podopiecznym domów dziecka tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników weźmie w niej udział.

Okazji do wspólnego, rodzinnego świętowania jest więcej, bo I Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok to również podsumowanie ogólnopolskiej kampanii Czas na Wzrok 40+, której celem jest podnoszenie świadomości na temat potrzeby wykonywania regularnych badań wzroku i prawidłowej korekcji okularowej oraz edukacja w zakresie prezbiopii, czyli tzw. nadwzroczności starczej, pojawiającej się po 40. roku życia.

Zawody zostaną rozegrane na dystansie 5 km, na zielonych terenach wzdłuż Wisły, między Centrum Olimpijskim a Mostem Grota-Roweckiego. Rejestracja potrwa do 3 października. Program wydarzenia i warunki rejestracji dostępne są na stronie www.bieg.czasnawzrok.pl, fanpage’u na Facebooku: https://www.facebook.com/czasnawzrok40/ oraz na profilu na Instagramie: https://www.instagram.com/czasnawzrok/

Warto się pospieszyć z rejestracją, bo na pierwsze 100 zarejestrowanych osób czekają atrakcyjne nagrody.

Pomysł charytatywnego biegu rodzinnego jest kontynuacją zainicjowanego przez Grupę Essilor programu „Zobacz Lepszą Przyszłość”. W ramach tej akcji pracownicy firmy przeprowadzają przesiewowe badania wzroku w domach dziecka. Ich ogromne zaangażowanie zostało docenione przez kapitułę Akademii Rozwoju Filantropii – otrzymali oni nagrodę główną w prestiżowym konkursie „Dobroczyńca Roku”. I Rodzinny Bieg Czas Na Wzrok to doskonała okazja, by poprawić jakość widzenia kolejnym podopiecznym domów dziecka. Im więcej biegaczy zarejestruje się i weźmie udział w Biegu Głównym, tym więcej dzieci otrzyma okulary korekcyjne.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji rodzinnych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Każdy uczestnik będzie mógł poddać się bezpłatnemu badaniu wzroku, a na najmłodszych czekać będzie strefa relaksu z animacjami. Dzieci będą mogły również wziąć udział w towarzyszącym imprezie Biegu Dla Dzieci (5-15 lat) na dystansie 400 m. Zapisy dla nich będą możliwe w dniu zawodów, w godz. 9.00-11.20.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Long-COVID, czyli odległe skutki infekcji COVID-19 u dzieci

PIMS był do tej pory jedyną znaną konsekwencją