Wpadnij na przegląd do ginekologa! Zrób cytologię!

Wpadnij na przegląd do ginekologa! Zrób cytologię!

- Aktualności
Fot.: Feeimages.com

Dziś i jutro w godz. 10.00-21.00 na placu Defilad 1 w Warszawie (przed kinem Kinoteka) czeka na Ciebie specjalny bus, w którym możesz wykonać bezpłatne badanie cytologiczne. A na odchodne dostaniesz jeszcze prezent.

Akcja bezpłatnych badań cytologicznych odbywa się w ramach rozpoczynającej się dziś 8. edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Piękna, bo Zdrowa”, organizowanej przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości. Jej celem jest zwiększenie świadomości kobiet na temat profilaktycznych badań ginekologicznych.

W tegoroczną odsłonę kampanii zaangażowały się znane i lubiane panie: Katarzyna Żak, Anita Sokołowska, Paulina Chruściel, Anna Kalczyńska, a także Ida Karpińska, prezeska i założycielka Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. W tym roku kampanii przyświeca hasło: Wpadnij na przegląd do ginekologa. Bo skoro potrafimy zadbać o coroczny przegląd naszych samochodów, regularnie opłacamy polisę ubezpieczeniową na mieszkanie, to może powinno nam wejść w krew również coroczne badanie cytologiczne?!

W trakcie trwania badań w cytobusie należącym do Bygdoskiego Centrum Onkologii na czerwono podświetlony będzie Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Ma to zwrócić uwagę Polek na raka szyjki macicy – chorobę zbierającą w Polsce ogromne żniwo. I nie jest to działanie przypadkowe, bo po pierwsze, czerwony kolor kojarzony jest z tą chorobą, a po drugie, jutro rozpoczynają się obchody Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Dodatkową atrakcją jest „miasteczko kobiet”, ze stanowiskami specjalistów, którzy udzielają wszystkim chętnym porad w zakresie profilaktyki zdrowotnej, prawidłowego odżywiania, a nawet ginekologii estetycznej. Każda z was, jeśli tam zajrzy, będzie mogła również wykonać bezpłatny makijaż.

Pamiętaj! Badanie cytologiczne trwa zaledwie pięć minut, a może uratować całe życie!

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Choroby krwi nie mogą czekać na koniec pandemii!

W dobie pandemii SARS-CoV-2 robimy, co trzeba, aby