“WARTA warta posprzątania” – weź udział w tej akcji

“WARTA warta posprzątania” – weź udział w tej akcji

Już po raz drugi odbędzie się w Poznaniu akcja “WARTA warta posprzątania”. 12 i 13 września wolontariusze wyposażeni w worki, rękawice i chwytaki uporządkują brzegi tej rzeki. Trwają już zapisy chętnych.

To już druga edycja akcji, którą organizuje Fundacja Nasza Ziemia we współpracy z firmą Lidl Polska. W zeszłorocznym wydarzeniu nad Wartą udział wzięło 800 uczestników, którzy w dwa dni uprzątnęli brzegi z 2 ton odpadów! O tym, jaki będzie wynik tegorocznych działań stanowiących PreStart 30. edycji Akcji Sprzątanie świata – Polska, przekonamy się już we wrześniu.

Dwa dni sprzątania brzegów Warty

Akcja zostanie podzielona na dwa dni i dwa główne obszary działań. – 12 września przeznaczymy na sprzątanie terenów na północy, w pobliżu Mostu Lecha, dzień później skoncentrujemy się na obszarach na południu, w pobliżu Mostu Królowej Jadwigi. W tych lokalizacjach rozstawimy Kwatery Główne Akcji Sprzątanie świata, w których pomiędzy godz. 11:00 a 15:30 na gotowych do działania wolontariuszy czekać będą Niezbędniki Wolontariusza NASZEJ ZIEMI: worki, rękawice, chwytaki, czyli wszystko to, co niezbędne do sprawnego i bezpiecznego sprzątania. Dodatkowo wzorem zeszłorocznej akcji, w Kwaterach Głównych uczestnicy będą mogli skorzystać z ekologicznych stoisk edukacyjnych oraz wziąć udział w quizach i konkursach — poinformowali organizatorzy akcji “WARTA warta posprzątania”.

Więcej informacji o akcji “WARTA warta posprzątania” można znaleźć na stronie tego wydarzenia.

Sprzątanie świata łączy ludzi

Podobnie jak w poprzednich latach plakat promujący Akcję Sprzątanie świata — Polska zaprojektował wybitny artysta grafik Andrzej Pągowski. Hasło przewodnie jubileuszowej edycji brzmi: “Sprzątanie świata łączy ludzi”.

Sprzątanie świata to polska edycja akcji Clean up the World, która swój początek wzięła od sprzątania Australii. W 1993 roku jej pomysłodawca, australijski żeglarz i biznesmen Ian Kiernan, rozszerzył ideę Clean up Australia na cały świat pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Rok później Mira Stanisławska-Meysztowicz, Polka na stałe mieszkająca w Australii, zaszczepiła tę ideę w naszym kraju pod nazwą Sprzątanie świata — Polska. Założyła też Fundację Nasza Ziemia, która od początku koordynuję tę akcją w Polsce. Patronem honorowym ogólnopolskiej Akcji Sprzątanie świata — Polska jest Ambasada Australii.

Dołączając do akcji można przyczynić się nie tylko do zadbania o czystość Wartostrady, ale także do promowania postaw ekologicznych i umacniania — przede wszystkim u młodszych — nawyku porządkowania po sobie.

Trwają zapisy dla wolontariuszy, którzy chcą dołączyć do akcji. Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Bioderma Sensibio — poznaj moc miceli

Rynek produktów do oczyszczania twarzy i demakijażu zrewolucjonizowała woda micelarna, która zastąpiła żel, mleczko i tonik. W czym tkwi tajemnica produktów micelarnych Bioderma Sensibio?