Warszawa: w każdy weekend za darmo joga na tarasie

Warszawa: w każdy weekend za darmo joga na tarasie

Fot. materiały prasowe

Pod okiem profesjonalnego instruktora w soboty i niedziele na tarasie Galerii Północnej w Warszawie odbywają się darmowe zajęcia jogi. 17 metrów nad ziemią.

Joga to dziś jedna z najpopularniejszych aktywności, która tysiącom osób pomaga zrelaksować się i rozciągnąć. Nic więc dziwnego, że w stolicy przybywa miejsc, w których można ją praktykować. Teraz do tej coraz dłuższej listy można dołożyć kolejne — Galerię Północną w Warszawie.

Przez całe wakacje, w każdą sobotę i niedzielę, w ogrodach na dachu centrum handlowego, organizowane są otwarte zajęcia z jogi dla każdego, kto chce nauczyć się ćwiczeń oddechowych i fizycznych, zredukować stres i po prostu odprężyć się wśród zieleni.

– To zajęcia dla każdego, kto szuka chwili wytchnienia, a jednocześnie lubi aktywność fizyczną na świeżym powietrzu oraz chce zadbać o swoją wytrzymałość psychiczną i zdrowie. Umożliwia to wsparcie doświadczonych instruktorów, ale także nietypowe otoczenie – mówi Małgorzata Łupińska, instruktorka jogi z klubu fitness Zdrofit.

Nietypowe, ponieważ zajęcia odbywają się na trawie i „pod chmurką” w największym w Warszawie ogrodzie na dachu, który znajduje się w centrum handlowym. Przestrzeń mającą powierzchnię aż 12 boisk do koszykówki wypełniają aleje spacerowe, polany, minizagajniki i zielone skwery.

Oprócz tego można tam także znaleźć unikalny w stolicy niemal nadmorski mikroklimat, który zapewnia działająca na dachu tężnia solankowa, stworzona w uzdrowiskowej miejscowości Zabłocie. Dzięki niej w powietrzu jest znacznie więcej jodu, który korzystnie działa m.in. na układ oddechowy.  

– Otoczenie, jakie zapewniamy ćwiczącym, w połączeniu ze wsparciem praktyków sprawia, że można przyjemnie spędzić weekend, a do tego poznać nowe asany. Z zajęć korzystać mogą zarówno osoby już uprawiające jogę, jak również dopiero zaczynające swoją przygodę z nią – zachęca Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.

Zajęcia w ogrodach Galerii Północnej odbywają się w sobotę i niedzielę (także niehandlową) w godzinach od 10.30 do 11.30 oraz od 12.00 do 13.00. Aby wziąć w nich udział, nie trzeba się wcześniej umawiać ani rejestrować. Organizatorzy zalecają zabranie ze sobą mat, wody, a także kremów z filtrem chroniącym przed słońcem. Partnerem merytorycznym jogi w plenerze jest sieć fitness Zdrofit.

W przypadku złej pogody zajęcia jogi są odwoływane.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

20 lipca ruszą zapisy na bezpłatny zabieg leczenia blizny

U osób, których ciała pokrywają szpecące blizny, wykonywane będą nieodpłatne zabiegi kosmetyczne metodą mikronakłuwania Genoscar. Najpierw uelastycznia ona blizny, a z czasem powoduje ich zmniejszenie, a nawet zanikanie.