Uwaga, konkurs! Do wygrania atrakcyjne nagrody

Uwaga, konkurs! Do wygrania atrakcyjne nagrody

Do 30 kwietnia można przesyłać zgłoszenia na konkurs organizowany w ramach XIII Akademii Bezpiecznego Puchatka, największego w Polsce programu edukacyjnego skierowanego do uczniów pierwszych klas szkół podstawowych.

W tym roku uczestnicy projektu mogą czerpać wiedzę na temat bezpieczeństwa, a przy okazji świetnie się bawić, wykorzystując umiejętności kreatywne. Tegoroczna edycja to także dodatkowy konkurs na stworzenie Klasowego Kodeksu Bezpieczeństwa dla wszystkich uczniów i nauczycieli biorących udział w Akademii.

Klasowy Kodeks Bezpieczeństwa – jak wziąć udział w konkursie?

Akademia Bezpiecznego Puchatka wie, że im ciekawiej wiedza jest przekazana dzieciom, tym lepiej może być przez nie zapamiętana. To dlatego w ramach aktualnej edycji programu organizowany jest konkurs dla klas. Dzieci wraz z nauczycielami mogą wykazać się pomysłowością, tworząc swój własny Klasowy Kodeks Bezpieczeństwa, czyli zestaw bezpiecznych zasad, które będą obowiązywać w ich klasie. Jest to również doskonała okazja, żeby omówić z uczniami podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole. Głównym celem konkursu jest pobudzenie wyobraźni, dlatego liczy się każdy kreatywny i oryginalny wytwór artystyczny – może być to praca plastyczna, nagranie dźwiękowe lub materiał wideo.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

  • Zrealizować zajęcia w ramach Akademii Bezpiecznego Puchatka, uzupełnić “Test bezpieczeństwa” oraz “Ankietę podsumowującą”.
  • Wspólnie z klasą stworzyć Klasowy Kodeks Bezpieczeństwa – w dowolnej formie.
  • Zrobić zdjęcie lub nagrać filmik pokazujący pracę konkursową.
  • Przesłać zgłoszenie konkursowe do 30 kwietnia na adres kontakt@akademiapuchatka.pl.

Zwycięska klasa za najciekawszy projekt otrzyma nagrodę główną w postaci sprzętu multimedialnego – Magicznego Dywanu 2.0 – oraz pakiety bezpieczeństwa. Autorom trzech wyróżnionych prac również zostaną przekazane nagrody.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 18 maja, a pełna treść regulaminu dostępna jest na stronie internetowej programu.

Czym jest Akademia Bezpiecznego Puchatka?

Pierwsze przekroczenie progu szkoły to ważny moment w życiu dziecka. Zdobywanie nowych umiejętności, reagowanie w nieznanych dotąd sytuacjach czy nawiązywanie relacji z rówieśnikami to jedne z wielu wyzwań, z którymi – prędzej czy później – mierzyć się będzie pierwszoklasista. Akademia Bezpiecznego Puchatka to program, którego celem jest przekazywanie najmłodszym wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa w różnych okolicznościach. Projekt jest skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych i obejmuje tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w pięciu strefach: na drodze, w domu, w szkole, w Internecie, a także w relacji z rówieśnikami. W tym roku najmłodsi uczą się także empatii oraz radzenia sobie z emocjami. W projekcie oprócz pierwszoklasistów mogą brać udział także uczniowie klas II, którzy w ubiegłym roku nie uczestniczyli w programie.

Ważna informacja: Twoja klasa nie uczestniczy jeszcze w Akademii Bezpiecznego Puchatka? Nic straconego! Zapisać się i wziąć udział w programie można do czerwca 2022 roku. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie programu oraz potwierdzić w rozmowie telefonicznej.

Do tej pory w programie wzięło udział prawie 3 mln dzieci z całej Polski, a projekt od 13 lat jest wspierany przez ekspertów oraz uznane instytucje z obszaru bezpieczeństwa publicznego i edukacji – Wydział Profilaktyki Społecznej oraz Wydział Nadzoru i Profilaktyki Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy nad programem obejmują Komendant Główny Policji oraz kuratoria oświaty.

Szczegóły na www.akademiapuchatka.pl

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Przełomowe operacje w Światowym Centrum Słuchu w Kajetanach

Specjaliści ze Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach przeprowadzili (9 grudnia) trzy przełomowe operacje. Jako pierwsi na świecie wszczepili trzem pacjentom supernowoczesne implanty, przywracając im słuch.