Strefa na Zdrowie Polpharmy: bezpłatne badania i konsultacje w 6 miastach

Strefa na Zdrowie Polpharmy: bezpłatne badania i konsultacje w 6 miastach

Ruszyła ogólnopolska akcja bezpłatnych badań Strefa na Zdrowie Polpharmy. W sześciu miastach w Polsce mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań kardiologicznych, pulmonologicznych, okulistycznych i dermatologicznych.

Organizowany co roku cykl bezpłatnych konsultacji zdrowotnych umożliwia pacjentom skorzystanie z porad lekarskich i badań, do których dostęp na co dzień jest utrudniony lub czas oczekiwania w kolejce na wizytę jest wydłużony. Akcja ta ma również na celu wykrycie ewentualnych schorzeń we wczesnym stadium, co umożliwia wczesną interwencję i skierowanie pacjentów na odpowiednie leczenie.

W tym roku Strefa na Zdrowie Polpharmy zawita w Ostrołęce, Starogardzie Gdańskim, Nowej Dębie, Sieradzu, Radzyniu Podlaskim oraz Żywcu. Bezpłatne badania medyczne będą dostępne dla wszystkich pełnoletnich mieszkańców. Na zainteresowanych czekać będą specjaliści, którzy przeprowadzą wywiad, sprawdzą stan zdrowia oraz podpowiedzą, jak o nie dbać. Każdy pacjent oprócz badania otrzyma fachową poradę lekarza specjalisty oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia.

W tym roku pacjenci będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań o profilu kardiologicznym, pulmonologicznym, okulistycznym i dermatologicznym.

W ramach pakietu kardiologicznego można będzie skorzystać z bezpłatnej konsultacji specjalisty oraz sprawdzić:

  • Profil lipidowy
  • EKG
  • Parametry ciśnienia tętniczego
  • Poziom glukozy we krwi
  • Stężenie hemoglobiny glikowanej

Pakiet pulmonologiczny zawiera badanie spirometryczne i konsultację lekarską.

W ramach pakietu okulistycznego przewidziano:

  • Badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego
  • Badanie lampą szczelinową
  • Konsultację lekarską.

Na pakiet dermatologiczny składają się badanie znamion dermatoskopem i konsultacja lekarska.  

Pierwsza akcja w ramach Strefy na Zdrowie Polpharmy odbyła się już 18 czerwca w Ostrołęce, a kolejna w Starogardzie Gdańskim 24 czerwca. Przed nami jeszcze bezpłatne badania i konsultacje w Nowej Dębie (2 lipca), Radzyniu Podlaskim (20 sierpnia), Sieradzu (10 września) oraz Żywcu (17 września). Wszędzie Strefa na Zdrowie będzie otwarta w godzinach 10:00-18:00. Na miejscu będzie można nie tylko wykonać nadania i skorzystać z konsultacji lekarskiej, ale równie otrzymać materiały edukacyjne i poznać zasady przeciwdziałania najpopularniejszym schorzeniom.

Strefa na Zdrowie Polpharmy to ogólnopolski program bezpłatnych badań zainicjowany przez firmę Polpharma, który trwa od 2012 roku. Do tej pory przebadanych zostało ponad 22 tys. pacjentów podczas 111 akcji bezpłatnych badań na terenie całej Polski.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Perfecta Ceramedica Pep-3 – synergiczne działanie ceramidów i peptydów

Marka Perfecta wprowadziła na rynek nową linię kosmetyków Ceramedica Pep-3 z ceramidami i peptydami, które błyskawicznie spłycają zmarszczki, ujędrniają skórę i przyspieszają syntezę kolagenu.