Bezpłatne badania w Strefie na Zdrowie Polpharmy

Bezpłatne badania w Strefie na Zdrowie Polpharmy

Fot. materiały prasowe

Jako pierwsi z bezpłatnych badań kardiologicznych, endokrynologicznych, pulmonologicznych i okulistycznych, odbywających się w ramach akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy, mogą dzisiaj skorzystać mieszkańcy Ostrołęki.

W specjalnie zaprojektowanym w tym celu namiocie z poczekalnią, komfortowymi i zapewniającymi intymność gabinetami ostrołęczanie będą mogli:

 • zmierzyć poziom cholesterolu i cukru,
 • zbadać wiek serca,
 • poddać się badaniu TSH,
 • wykonać spirometrię,
 • zmierzyć ciśnienie w gałce ocznej i zbadać dno oka.

Będą mogli również również skorzystać z bezpłatnych konsultacji kardiologa, pulmonologa, endokrynologa i okulisty.

Podobne badania i konsultacje zostaną przeprowadzone w późniejszym terminie w sześciu innych miastach.

 • 1 czerwca – w Sieradzu
 • 8 czerwca – w Świdniku
 • 16 czerwca – w Nowej Dębie
 • 29 czerwca – w Starogardzie Gdańskim
 • 21 września – w Gnieźnie
 • 5 października – w Jeleniej Górze

Ideą akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy jest ułatwienie dostępu do badań, porad lekarskich i edukacji zdrowotnej pacjentom powyżej 40 roku życia. Jest to także odpowiedź na długi czas oczekiwania w Polsce na wizytę u specjalisty, czym podyktowany jest wybór oferowanych przez nas badań i konsultacji mówi Marta Gawrylik, koordynator akcji.

Według danych Barometru Fundacji WHC średnio w Polsce na wizytę specjalistyczną czeka się cztery miesiące. Jednak na wizytę u endokrynologa obowiązuje 24-miesięczna kolejka. Podobnie jest z dostępem do endokrynologicznych świadczeń zdrowotnych – pacjenci czekają na nie średnio aż 11,6 miesiąca. W przypadku kardiologii jest to 2,2 miesiąca, a okulistyki – prawie 4 miesiące.

Długi czas oczekiwania na świadczenia zdrowotne lub wizytę u konkretnego specjalisty utrudnia leczenie. Wiemy, że dostęp do specjalistów i możliwość wykonania niezbędnych badań są kluczowe do postawienia właściwej diagnozy i  skutecznego leczenia. Dlatego już od 2012 roku prowadzimy program Strefa na Zdrowie Polpharmy, ułatwiając pacjentom w całej Polsce wykonanie badań i uzyskanie porady specjalisty – dodaje Marta Gawrylik. 

W namiocie oznaczonym logo akcji specjaliści sprawdzą wszystkim chętnym stan zdrowia oraz podpowiedzą, jak o nie dbać. Każdy pacjent oprócz badania otrzyma fachową poradę lekarza oraz ewentualne wskazania do dalszego leczenia. Osoby zainteresowane będą mogły także wysłuchać prowadzonych przez lekarzy pogadanek na temat zawału serca, cukrzycy i stanu przedcukrzycowego, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) oraz jaskry.

Aby skorzystać z badań i porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

26.02-3.03: Tydzień Wiedzy o Półpaścu. Czy wiesz, co to za choroba?

Każdy, kto przechorował ospę wietrzną, nosi w sobie uśpionego wirusa, który przy spadku odporności może się reaktywować i wywołać półpaśca. Ryzyko zachorowania na tę chorobę gwałtownie wzrasta po 50. roku życia.