Śląskie Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej powstanie w Zabrzu

Śląskie Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej powstanie w Zabrzu

Symboliczny czek o wartości 99,15 mln zł na budowę Śląskiego Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Zabrzu otrzymał Śląski Uniwersytet Medyczny. Inwestycja powinna być gotowa na koniec 2025 roku.

Czek na blisko 100 mln zł wręczył prof. Tomaszowi Szczepańskiemu, rektorowi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marcin Martyniak w obecności prezydenta RP Andrzeja Dudy. Uroczyste przekazanie czeku odbyło się podczas inauguracji roku akademickiego 2023/2024 w śląskiej uczelni medycznej.

– Budowa Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej jest priorytetową dla nas inwestycją, która pozwoli zadbać o zdrowie małych pacjentów z wykorzystaniem najnowszych technik i metod terapii leczenia nowotworów — powiedział prof. Tomasz Szczepański. – Skuteczność leczenia chorych dzieci już znajduje się na poziomie wyników placówek funkcjonujących w Europie Zachodniej, ale ta inwestycja pozwoli nam się zrównać także pod względem nowoczesnej bazy klinicznej i wprowadzać innowacyjne terapie — dodał.

Śląskie Centrum Onkologii i Hematologii Dziecięcej będzie unikalną placówką kliniczną, w której będą leczone dzieci chore na nowotwory z województwa śląskiego oraz ościennych województw. Budynek wraz z całą infrastrukturą diagnostyczną, terapeutyczną i rehabilitacyjną ma zapewnić małym pacjentom leczenie onkologiczne i hematologiczne na najwyższym światowym poziomie.

– Realizacja projektu wpłynie na poprawę warunków, w których hospitalizowani są mali pacjenci oraz pozwoli na prawidłową realizację ich prawa do kontaktu z rodzicami i opiekunami prawnymi, a co równie ważne, umożliwi stworzenie godnych warunków dla rodziców przebywających z dziećmi w trakcie hospitalizacji. Realizacja projektu pozwoli na utrzymanie na dotychczasowym, wysokim poziomie świadczeń z zakresu hematologii i onkologii dziecięcej w aspekcie ponadregionalnym — informuje Agata Pustułka, rzeczniczka prasowa Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Nowy budynek ma stanąć przy Szpitalu Klinicznym nr 1 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Perfecta Ceramedica Pep-3 – synergiczne działanie ceramidów i peptydów

Marka Perfecta wprowadziła na rynek nową linię kosmetyków Ceramedica Pep-3 z ceramidami i peptydami, które błyskawicznie spłycają zmarszczki, ujędrniają skórę i przyspieszają syntezę kolagenu.