Śląsk: izolacja w sanatorium z widokiem na góry

Śląsk: izolacja w sanatorium z widokiem na góry

Osoby, które są zakażone wirusem SARS-CoV-2, ale przechodzą tę infekcję łagodnie i z różnych przyczyn nie mogą pozostać w domu, mogą dochodzić do zdrowia w izolatorium. Uzdrowisko Ustroń przygotowało dla nich 600 miejsc w Sanatorium Równica.

Odbycie izolacji na terenie Uzdrowiska Ustroń to rozwiązanie, które pozwala wielu osobom przetrwać ten wymagający czas w bezpiecznych i komfortowych warunkach, nie narażając swoich najbliższych na zakażenie. Każdy pacjent przebywający w izolatorium otrzymuje osobny pokój z oddzielnym węzłem sanitarnym, do którego dostarczane są trzy posiłki dziennie. Ponadto, zapewniamy możliwość kontaktu bezpośredniego z personelem medycznym i innymi osobami z obsługi, wyposażonymi w odpowiednie środki ochrony osobistej. Po każdym pobycie pokój osoby chorej jest dezynfekowany i przygotowywany na pobyt kolejnego pacjenta – mówi Adam Rybicki, wiceprezes Uzdrowiska Ustroń.

Jak dodaje, pobyt chorego w izolatorium zmniejsza prawdopodobieństwo transmisji wirusa SARS-CoV-2 na innych domowników, a co za tym idzie, wpływa bezpośrednio na ochronę życia i zdrowia najbliższych.

– Warto skorzystać z tej możliwości, szczególnie że chory nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z pobytem – mówi Adam Rybicki.

Kto kwalifikuje się do izolatorium?

Na początku listopada zarząd Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ustroń zgłosił do Narodowego Funduszu Zdrowia deklarację udostępnienia łącznie ponad 1 tys. miejsc na terenie kompleksu uzdrowiskowego i przekształcenia ich w izolatoria. Obecnie do użytku pacjentów w Sanatorium Równica oddano 600 takich miejsc. Do objęcia opieką w izolatorium kwalifikują się pacjenci ze skierowaniem od lekarza lub państwowego inspektora sanitarnego. Do izolatorium kierowane są osoby z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa, które przechodzą chorobę łagodnie bądź pacjenci, którzy byli już hospitalizowani z powodu COVID-19, jednak nie wymagają już dalszego leczenia w warunkach szpitalnych.

Na terenie uzdrowiska w Ustroniu uruchomiono laboratorium diagnostyczne, w którym wykonywane są testy PCR wykrywające zakażenie SARS-CoV-2. Przy budynku Sanatorium Równica działa też punkt wymazowy drive-thru.

Co trzeba ze sobą zabrać do izolatorium?

Osoby, które zakwalifikowały się do pobytu na terenie izolatorium, powinny zabrać ze sobą listę przyjmowanych aktualnie leków, oryginał lub kopię dokumentacji medycznej potwierdzającej istniejące schorzenia oraz przyjmowane na stałe leki. Powinny również pamiętać o zabraniu własnej piżamy, wygodnego ubrania i akcesoriów do higieny osobistej.

– Mimo że wszystkie pobyty sanatoryjne zostały wstrzymane, zachowaliśmy ciągłość udzielania świadczeń w oddziale rehabilitacji kardiologicznej, a także rehabilitacji narządu ruchu i neurologicznej. Działamy z zachowaniem środków i zasad bezpieczeństwa. Nie przerwaliśmy tej działalności w trosce o zdrowie i życie naszych pacjentów – podkreśla wiceprezes Adam Rybicki.

Więcej informacji na temat izolacji na terenie Uzdrowiska Ustroń można znaleźć tutaj lub pod numerem telefonu 33 854 54 54. Można tam również dokonać rezerwacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Jak długo chorzy na szpiczaka czekają na diagnozę?

Szpiczak jest przewlekłą chorobą hematoonkologiczną. Od tego, na