Ruszyła akcja „Iga i Przyjaciele dla Ukrainy”na rzecz pomocy ukraińskim dzieciom

Ruszyła akcja „Iga i Przyjaciele dla Ukrainy”na rzecz pomocy ukraińskim dzieciom

9 stycznia ruszyła akcja „Iga i Przyjaciele dla Ukrainy”. Iga Świątek kolejny raz połączyła siły z UNICEF Polska, aby poprzez aukcje charytatywne pamiątek z turniejów i sprzedaż limitowanych koszulek pomóc ogarniętej wojną Ukrainie.

Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przekazane UNICEF Polska na pomoc dzieciom — uchodźcom z Ukrainy.

W lipcu 2022 r. w Krakowie odbył się charytatywny turniej tenisowy „Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy”. W trakcie tego wydarzenia można było zakupić okolicznościowe koszulki „Iga & Friends for Ukraine”. Zebrano wówczas 2,5 mln zł. Środki wsparły dzieci i nastolatków dotkniętych wojną w Ukrainie. Już wtedy Iga Świątek zapowiedziała kolejne działania pomocowe.

„Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy”: licytuj i kupuj wyjątkowe pamiątki

W odpowiedzi na liczne prośby kibiców wyprodukowano dodatkową pulę limitowanych koszulek „Iga & Friends”.

Po meczu charytatywnym w Krakowie dostawaliśmy mailowo i w moich social mediach wiele pytań o to, gdzie można kupić koszulki „Iga & Friends”, dlatego z zespołem postanowiliśmy wyprodukować dodatkową, ostatnią pulę T-shirtów i znów pomóc — mówi Iga Świątek.

Oprócz sprzedaży koszulek ruszają również aukcje charytatywne, na których będzie można wylicytować pamiątki z najlepszego, jak do tej pory, sezonu Igi Świątek.

W ramach noworocznej akcji z UNICEF do sprzedaży i na aukcje wystawiłam wyjątkowe pamiątki z tego sezonu. Są to przedmioty unikalne i będą do nabycia wyłącznie w tej akcji, aby zebrać środki dla ukraińskich dzieci, które z powodu wojny znalazły się w naszym kraju — wyjaśnia tenisistka.

Iga Świątek przekazała na licytację oryginalne stroje, a także buty, w których zagrała w czterech Wielkich Szlemach tego sezonu: w Australian Open, Roland Garros, Wimbledonie i US Open, z czego dwa z nich — w Paryżu i w Nowym Jorku — wygrała. Oprócz tego do sprzedaży trafiły pamiątkowe koszulki z mottem Igi: You did not wake up to be ordinary, a także czapki 1GA, które zostały wyprodukowane w ograniczonej ilości przez ASICS w ramach pamiątki dla Igi i teamu po tym, jak tenisistka zajęła pierwsze miejsce w światowym rankingu WTA.

Przeczytaj także: UNICEF radzi po polsku i ukraińsku, jak wspierać dzieci w czasie wojny na Ukrainie

Aukcje i sprzedaż odbywają się na Allegro Charytatywni. Cały dochód zostanie przekazany UNICEF Polska na programy pomocy ukraińskim dzieciom, które musiały opuścić Ukrainę z powodu toczącej się tam wojny.

„Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy”: we współpracy z UNICEF Polska

To bardzo ważne, że Iga Świątek właśnie nas obdarzyła zaufaniem i po raz kolejny zdecydowała się zaangażować w akcję pomocy, z której zebrane środki trafią do UNICEF Polska, by wspomóc dzieci z Ukrainy. W Polsce działa Biuro UNICEF ds. Reagowania Kryzysowego. Współpracujemy z władzami krajowymi i gminnymi, a także z lokalnymi organizacjami. Pomogliśmy setkom tysięcy ukraińskich dzieci w dostępie do edukacji i opieki zdrowotnej. Dbamy o ich bezpieczeństwo i realizację praw wszystkich dzieci w Polsce — podkreśla Renata Bem, zastępca dyrektora generalnego UNICEF Polska.

Przeczytaj także:

Bezpłatna pomoc dla uchodźców z Ukrainy i Polaków, którzy chcą im pomagać

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Zaburzenia odżywiania to nie tylko anoreksja i bulimia. Co najbardziej niepokoi specjalistów?

Około 9 proc. Polaków miało bezpośredni lub pośredni kontakt z anoreksją, ortoreksją (obsesja na punkcie zdrowej żywności) i zaburzeniami picia, 14 proc. z bulimią, 16 proc. z unikaniem i ograniczaniem przyjmowania pokarmów i napojów (ARFID), a aż 21 proc. z kompulsywnym objadaniem się. Zaburzenia odżywiania w Polsce to narastający problem dotykający coraz większej liczby osób w różnym wieku — zarówno kobiet, jak i mężczyzn.