Rak’n’Roll ma nową siedzibę

Rak’n’Roll ma nową siedzibę

Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie! zmieniła swoją siedzibę. Mieści się teraz przy ul. Wiśniowej 59/6 w Warszawie, w bardzo przytulnym, energetycznym i pełnym twórczej pracy biurze. Dziś zaprosiła swoje podopieczne i grono wiernych przyjaciół na jego uroczyste otwarcie.

Nie przesadzę, jeśli powiem, że we wszystkich pomieszczeniach unosi się duch założycielki Fundacji Magdy Prokopowicz (na zdjęciu). To ona 17 lat temu stworzyła zinstytucjonalizowaną grupę wsparcia dla kobiet w ciąży chorych na raka, które podjęły bohaterską decyzję o urodzeniu dziecka. Wbrew namowom lekarzy, aby usunęły ciążę i zajęły się wyłącznie swoim leczeniem.

Jej historia jest dowodem na to, że można pogodzić raka i macierzyństwo. Dzięki takim lekarzom jak obecny dzisiaj na otwarciu nowej siedziby dr Jerzy Giermek na świat przyszło już kilkadziesiąt dzieci kobiet chorych na raka, nazywanych w Fundacji “Boskimi Matkami”. Magda odeszła w czerwcu 2012 r., ale jej idea i upór, z jakim walczyła o każdą kobietę, która zdecydowała się zostać matką mimo ciężkiej choroby i bardzo uciążliwego leczenia przeciwnowotworowego, znalazły wielu naśladowców.

Z pomocy Fundacji Rak’n’Roll korzystają dziś chorzy na różne nowotwory. Znajdują tu pomoc psychoonkologiczną, mogą uczestniczyć w różnych warsztatach (rękodzieła, “pięknościowych”), skorzystać z telefonu zaufania, pod którym co środę w godz. 19-21 dyżuruje psycholog, a kobiety tracące włosy w wyniku chemioterapii mogą otrzymać za darmo perukę z naturalnych włosów.

Takim fundacjom warto pomagać. A można to robić na wiele sposobów, np. wspierając ich działalność w formie wolontariatu, wpłacając dobrowolne datki na ich konto, czy przekazując im 1 proc. swojego podatku.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w miejscu pracy?

"To nie jest zawód dla kobiet", "Może zajmij się czymś łatwiejszym, to zbyt trudne dla ciebie", "Masz za małą wiedzę i umiejętności", "Nie dasz rady, nie nadajesz się". Takie zdania słyszą na początku swojej kariery kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w tej branży?