Muzyka sposobem na otwarte mówienie o raku

Muzyka sposobem na otwarte mówienie o raku

Ruszyła kampania Fundacji Rak’n’Roll – Rak’n’Roll Music. Jej celem jest pomoc chorym na raka. Od innych tego typu akcji odróżnia ją oryginalny pomysł – największe gwiazdy sceny muzycznej i ich fani wspólnie stworzą nowy rodzaj muzyki.

„Na naszych oczach tworzy się nowy gatunek muzyki! Nazywa się Rak’n’Roll Music. Nie definiuje go rytm, brzmienie, czy instrumentarium. Tę muzykę, za każdym razem na nowo, określa wola artystów pomagających chorym przejść przez raka. Tworzą ją także ich fani, bo każdy utwór tego gatunku powstaje w wyniku zbiórki na Facebooku. Razem nadajemy nowy sens muzyce!” – informują organizatorzy akcji.

Na czym ona polega? Artysta zaangażowany w kampanię wyznacza kwotę pomocy, którą chce zebrać, ustawia zbiórkę na Facebooku, a gdy założona przez niego kwota zostanie osiągnięta, wypuszcza wspólne dzieło – utwór nowego gatunku Rak’n’Roll Music wraz z teledyskiem.

W tej kampanii gramy jak nikt przed nami. Dzięki Rak’n’Roll Music tworzymy zupełnie nową wartość w muzyce – tego gatunku nie definiuje tu bowiem brzmienie, ale dobre intencje i wola artystów oraz ich fanów, którzy jednoczą się, by pomóc chorym na raka. Chcemy, aby ten rodzaj muzyki był jak najbardziej różnorodny i zaskakujący, tak aby każdy, kto usłyszy o Rak’n’Roll Music, czuł, że to także jego brzmienie.

[Łukasz Kościuczuk z Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie!]

Do nagrania nowych utworów zostaną zaproszeni artyści z różnych stron sceny muzycznej. Wspólna akcja ma pokazać, że o raku można mówić w przestrzeni publicznej otwarcie i wieloma głosami. Kto jako pierwszy użyczy swojego? 

Machina ruszyła! A my nie możemy się doczekać, aż nasze zaproszenie – mikrofon Rak’n’Roll Music – trafi do pierwszej artystki. Możemy powiedzieć jedno: to postać barwna, która wie, jak ważne jest zdrowie i której nowy utwór z pewnością jest mocno wyczekiwany przez fanów. Już wkrótce zdradzimy, kto to jest. Tymczasem… Love, Peace & Rak’n’Roll Music!

[Łukasz Kościuczuk z Fundacji Rak’n’Roll. Wygraj Życie!]

Fundacja Rak’n’Roll powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która w oparciu o własne doświadczenia z rakiem chciała pomóc ludziom znajdującym się w podobnej sytuacji. Magda Prokopowicz już nie żyje, ale jej działalność na rzecz chorych na nowotwory jest kontynuowana przez jej współpracowników. Fundacja Rak’n’Roll zmienia schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działa na rzecz poprawy jakości życia chorych. Pomaga im przechodzić przez raka: leczyć się godnie, żyć dobrze i z radością. Tworzy programy, które są odpowiedzią na luki w systemie, a dotyczą potrzeb chorych i ich bliskich. Mówi o raku rzeczowo i odważnie, przełamuje tabu, uświadamia. Udało jej się stworzyć nową jakość w sposobie mówienia o chorobie w przestrzeni publicznej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Rak prostaty: gliwiccy naukowcy zbadają nową terapię

Naukowcy z Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach ocenią