Prof. Henryk Skarżyński — Herkules polskiej i światowej medycyny

Prof. Henryk Skarżyński — Herkules polskiej i światowej medycyny

Prof. Henryk Skarżyński to Herkules polskiej i światowej medycyny — uznało jury ogólnopolskiego konkursu “Dziennikarz Medyczny Roku”, w którym wyróżniani są również przedstawiciele świata medycyny.

Ten honorowy tytuł nadało prof. Skarzyńskiemu w uznaniu jego zasług w promowaniu i realizowaniu w praktyce innowacyjnych metod diagnostyki i leczenia wad słuchu u pacjentów w Polsce i na świecie.

– Panie profesorze, został pan Herkulesem, ale ja myślę, że o panu można śmiało powiedzieć, że jest pan Leonardem da Vinci Polski. Jest pan niezwykle wszechstronną osobą: pisze wiersze, maluje, nawet wystawił pan operę. Opiekuje się swoimi pacjentami dziećmi, a także dorosłymi. Poświęca się pan również takiej działalności jak organizacja Kongresu „Zdrowie Polaków”. W imieniu całego środowiska i swoim własnym serdecznie gratuluję. Proszę przyjąć tę skromną nagrodę, tytuł honorowy Herkules – powiedziała, wygłaszając laudację, Irena Rej, prezes Izby Gospodarczej „Farmacja Polska”.

Prof. Henryk Skarżyński jest specjalistą otochirurgii, otolaryngologii dzieci i dorosłych, audiologii i foniatrii. Od 30 lat nieprzerwanie kieruje stworzonym przez siebie Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach pod Warszawą. Jest też pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe rytmy”, którego celem jest promowanie muzyki jako formy terapii dla osób z zaburzeniami słuchu. Trudno zliczyć nagrody i wyróżnienia, które otrzymał za zasługi dla rozwoju polskiej i światowej medycyny.

Czytaj też: Prof. Henryk Skarżyński laureatem głównej nagrody Tonndorfa

– Zazwyczaj jest tak, że wychodzi jedna osoba i odbiera nagrodę. Dziękuję za miłą reakcję po wymienieniu mojego nazwiska. Za tym sukcesem, jak zawsze, kryje się zespół, którym kieruję nieprzerwanie od 30 lat. Odbieram dziś tę nagrodę z myślą o tych, którzy byli w naszym zespole i których już nie ma, w imieniu tych, którzy są teraz i go tworzą, a także tych, którzy dopiero zaczynają z nami współpracę, jestem przekonany, że będą od nas lepsi. Dziękuję też swojej rodzinie, bo bez niej pewnie nie osiągnąłbym tak wiele i nie byłoby mnie tu dzisiaj – powiedział prof. Henryk Skarżyński, odbierając nagrodę.

Zaraz po odebraniu tego zaszczytnego wyróżnienia prof. Henryk Skarżyński pojechał na lotnisko, by dołączyć do międzynarodowej grupy ekspertów, którzy wdrażają najnowsze rozwiązania.

– Cieszy mnie fakt, że dzięki temu, iż wykonujemy od ponad 20 lat najwięcej operacji poprawiających słuch w świecie, w Polsce pacjenci mają dostęp do najnowszych rozwiązań jako jedni z pierwszych – powiedział prof. Henryk Skarżyński.

Ogólnopolski konkurs „Dziennikarz Medyczny Roku” organizowany jest od 16 lat przez Stowarzyszenie “Dziennikarze dla Zdrowia”.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kosmetyki po opalaniu: olejek SOLVERX SUN SKIN Gold Shimmer

Kąpiele słoneczne sprzyjają przesuszeniu skóry i utracie przez nią jędrności, a suche, zmęczone ekspozycją na słońce, wiatr i słoną wodę ciało trudniej utrzymuje opaleniznę. O czym warto pamiętać, by zachować ją przez wiele tygodni po powrocie z bajecznego urlopu?