1 mln euro od IKEA na walkę z koronawirusem w Polsce

1 mln euro od IKEA na walkę z koronawirusem w Polsce

Fot. materiały prasowe

IKEA przekaże 1 mln euro na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia i osób najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa.

Działania firmy skoncentruja się przede wszystkim na dostarczaniu do naszych szpitali, centrów medycznych i schronisk łóżek, pościeli, jedzenia, a także zabawek dla dzieci. 

IKEA przekazała już materace, koce i pościel lekarzom, którzy po wielogodzinnych dyżurach niejednokrotnie muszą odpoczywać i nocować w szpitalu. Otrzymały je: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Krakowskie Pogotowie Ratunkowe, Dziecięcy Szpital Kliniczny WUM w Warszawie, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w Poznaniu, Miejski Szpital Zespolony w Częstochowie oraz Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Od początku sytuacji kryzysowej w Polsce analizujemy dynamicznie zmieniające się potrzeby społeczne. W tym momencie przewidujemy, że nasze wsparcie w postaci przekazanych produktów dla organizacji rządowych i pozarządowych w najbliższych miesiącach osiągnie wartość około 4,5 mln zł. Zależy nam na dotarciu z efektywną pomocą przede wszystkim do osób, które są w pierwszej linii frontu z pandemią, jak personel medyczny. Planujemy także pomoc dla tych, którzy nie mogą schronić się bezpiecznie w domu, np. osobom doświadczających bezdomności, ale też szukamy sposobu dotarcia do najbardziej potrzebujących dzieci i rodzin, gdyż ich sytuacja bardzo się pogorszyła w ostatnich tygodniach.

[Katarzyna Dulko-Gaszyna, szefowa Krajowej Grupy IKEA ds. wsparcia społecznego na czas przeciwdziałania rozprzestrzenienia się koronawirusa w Polsce]

IKEA przyłączyła się również do ogólnopolskiej oddolnej inicjatywy #WzywamyPosiłki, w ramach której od 24 marca – poprzez IKEA Food – przekazuje nawet 1000 posiłków dziennie do szpitali, pogotowia ratunkowego, laboratoriów oraz inspekcji sanitarnych.

– To z jednej strony forma wsparcia, a z drugiej podziękowania dla tych, którzy stoją na straży naszego bezpieczeństwa i zapewniają ochronę przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa – poinformowało biuro prasowe IKEA. 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Zabrze. Robot da Vinci wesprze lekarzy w leczeniu chorych na raka prostaty

Szpital Kliniczny nr 1 w Zabrzu ma od