Prezes firmy Sandoz w radzie nadzorczej PZPPF

Prezes firmy Sandoz w radzie nadzorczej PZPPF

Laurent Renaudie, prezes firmy Sandoz w Polsce, został nowym członkiem rady nadzorczej Polskiego Związku Pracodawców Przemysłu Farmaceutycznego (PZPPF) – Krajowych Producentów Leków.

Laurent Renaudie uzyskał dyplom nauk medycznych na Uniwersytecie Nauk Farmaceutycznych w Limoges. Ukończył także liczne szkolenia i kursy z dziedziny zarządzania. Jego pasją jest praca z ludźmi, chętnie angażuje się również w akcje charytatywne. W wolnym czasie uprawia różne dyscypliny sportu razem z rodziną i przyjaciółmi.

Prezesem firmy Sandoz w Polsce jest od kwietnia 2023 r. Swoje 20-letnie doświadczenie w branży farmaceutycznej zdobywał w kilku krajach Europy. Zaczynał pracę w sprzedaży i marketingu, by następnie przyjąć odpowiedzialność zarządczo-finansową za duże jednostki organizacyjne działające w różnych regionach i na odmiennych rynkach. Był szefem spółek Sandoz na Węgrzech, w krajach nordyckich i we Francji. Pracował też na stanowiskach wyższego szczebla kierowniczego w innych firmach farmaceutycznych.

Wraz z Laurentem Renaudie w radzie nadzorczej PZPPF reprezentującego 16 firm farmaceutycznych prowadzących działalność w Polsce zasiadają: Jerzy Starak (Polpharma), Małgorzata Adamkiewicz (Adamed Pharma), Waldemar Szwarczyński (Biofarm) oraz Janis Meiksans (Teva Pharmaceuticals Polska). Rada nadzorcza wyznacza strategiczne kierunki działania PZPPF, które realizuje zarząd, w skład którego wchodzą: Krzysztof Kopeć – prezes oraz wiceprezesi Katarzyna Dubno, Barbara Misiewicz- Jagielak i Grzegorz Rychwalski.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Wszystkie kobiety w ciąży z cukrzycą od stycznia 2024 z dostępem do systemu Flash

Od stycznia 2024 r. wszystkie kobiety w ciąży