Pomoc dla Ukrainy: całodobowy punkt zbiórki darów w Zegrzu Południowym

Pomoc dla Ukrainy: całodobowy punkt zbiórki darów w Zegrzu Południowym

Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe we współpracy z Oddziałem Mazowieckim Polskiego Czerwonego Krzyża uruchomiło całodobowy punkt zbiórki niezbędnych artykułów dla uchodźców z Ukrainy.

Punkt znajduje się w Bazie Ratowniczo-Szkoleniowej Legionowskiego WOPR przy ul. Warszawskiej 39 b w Zegrzu Południowym.

– Jako organizacja postanowiliśmy udostępnić teren naszej Bazy Ratowniczo-Szkoleniowej na potrzeby organizacji tymczasowego magazynu zbiórki niezbędnych artykułów. Punkt zbiórki darów działa całodobowo. Koordynację procesu odbioru niezbędnych produktów i ich dalszej dystrybucji prowadzą dyżurni członkowie naszej organizacji, w tym najmłodsi z Młodzieżowej Grupy Ratownictwa Wodnego LWOPR, którzy od początku aktywnie zaangażowali się w podjęte działania pomocowe. Akcję koordynuje rat. Robert Rodziewicz, wiceprezes Legionowskiego WOPR – mówi Krzysztof Jaworski, prezes Legionowskiego WOPR.

Listę potrzeb Legionowskie WOPR na bieżąco weryfikuje we współpracy z ratownikami pozostającymi w kontakcie z koordynatorami pomocy humanitarnej w Ukrainie i w Polsce.

Na liście niezbędnych artykułów znajdują się:

  • okrycia: koce zwykłe i termiczne, śpiwory;
  • środki higieny i czystości: płyny do kąpieli, pasty i szczoteczki do zębów, bielizna, podpaski, pampersy, papier toaletowy, środki dezynfekujące, worki na śmieci;
  • żywność o przedłużonym okresie przydatności: woda, żywność do szybkiego przygotowania, batony, bakalie, konserwy, makarony, ryż, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania;
  • zapałki, baterie, powerbanki, oświetlenie, w tym: latarki, świece, zestawy pierwszej pomocy.

Informacje o zbiórce dostępne są pod adresem: https://www.facebook.com/lwopr

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Gdzie kończy się pielęgnacja, a zaczyna uzależnienie od perfekcji?

Dbanie o siebie to naturalny element codziennego życia. Zdrowa pielęgnacja pomaga nam czuć się dobrze w swoim ciele, budować pewność siebie i promować dobrostan psychiczny. Jednak gdzie przebiega granica między zdrową troską o siebie a obsesyjnym dążeniem do perfekcji? Jak rozpoznać, kiedy pielęgnacja staje się kompulsywnym nawykiem, który nie daje nam satysfakcji, lecz wprowadza dodatkowy stres?