Obiecujące wyniki badania innowacyjnej metody leczenia otyłości i nadwagi

Obiecujące wyniki badania innowacyjnej metody leczenia otyłości i nadwagi

Fot. Pixabay.com

Czy można pozbyć się w ciągu roku ponad 50 kg tłuszczu bez leków, ingerencji chirurgicznej, usuwania nadmiaru skóry i intensywnych ćwiczeń fizycznych?

Okazuje się, że jest to możliwe, a świadczy o tym historia pacjenta warszawskiego Centrum Medycznego Vimed — Health & Beauty, który został tam poddany autorskiej metodzie leczenia uporczywej nadwagi i otyłości brzusznej bez utraty tkanki mięśniowej opracowanej przez Julię Trawińską — specjalistkę medycyny funkcjonalnej i terapii fenotypowej oraz CEO CM Vimed.

Czytaj też: Walka z otyłością zaczyna się w głowie

W efekcie tej terapii nie tylko zmniejszyła się jego waga (o 50 kg w ciągu roku), ale poczuł się o 10 lat młodszy. Poprawiło się jego zdrowie fizyczne i psychiczne, z łatwością podejmuje nowe wyzwania zawodowe i czuje się jak… nowo narodzony.

Wyniki innowacyjnej terapii poznali uczestnicy kongresu w Monako

Mężczyzna jest jednym z 62 pacjentów uczestniczących w badaniu, którego wyniki Julia Trawińska zaprezentowała podczas zakończonego niedawno w Monako 21. Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Tematem jej prezentacji była “Innowacyjna, spersonalizowana terapia leczenia stanów zapalnych, uporczywej nadwagi i otyłości brzusznej u osób powyżej 40. roku życia”. 

Autorska metoda opracowana przez Julię Trawińską we współpracy z włoskimi naukowcami z Uniwersytetu Unicusano w Rzymie likwiduje stany zapalne w organizmie i ma potwierdzoną skuteczność w przywracaniu optymalnego metabolizmu komórkowego u pacjentów po 40. roku życia. 

Julia Trawińska była jedyną Polką i jedną z zaledwie sześciu osób z całego świata, które organizatorzy Światowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging w Monako zaprosili do przedstawienia wyników swoich badań w trakcie sesji Aesthetic Disruptors Young-Career Innovators From Around The World. Została tym samym uznana za jednego z najbardziej obiecujących i innowacyjnych specjalistów młodego pokolenia w dziedzinie medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej na świecie.

Czytaj też: Otyłość to choroba na całe życie [WYWIAD]

Do finału konkursu AMWC Awards 2023 wybrano jeszcze jedną terapię zgłoszoną przez Julię Trawińską z CM Vimed, w kategorii “Najlepsze efekty medycyny integracyjnej, poprawiające jakość życia”. W tym przypadku była to terapia, dzięki której pacjentka cierpiąca od lat na choroby zapalne przewodu pokarmowego odmłodniała i odzyskała możliwość normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. W ciągu kilku miesięcy pozbyła się wieloletnich ciężkich dolegliwości spowodowanych przez zaburzenia wchłaniania, SIBO, przewlekły stan zapalny jelita cienkiego i okrężnicy oraz anemię. Dzięki tej terapii pacjentka znowu zaczęła korzystać z życia.

W konkursie “Best Clinical Cases”, organizowanym w trakcie kongresu, prezentowane były największe osiągnięcia specjalistów z całego świata w 12 kategoriach. Celem tego konkursu jest wyłonienie najlepszych, najbardziej innowacyjnych, bezpiecznych i skutecznych procedur mających na celu poprawę kondycji, wyglądu, jakości życia i rewitalizację organizmu. 

Sukces Polki i reprezentowanego przez nią centrum medycznego

Światowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging to coroczna, bardzo prestiżowa impreza. W tym roku wzięło w niej udział ponad 12 tysięcy specjalistów z całego świata. Pod egidą Stowarzyszenia Aesthetic Multispecialty Society (AMS) kongres promuje programy medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej, ustawiczną edukację, nowe idee oraz wymianę doświadczeń środowiska naukowego i praktyków medycyny przeciwstarzeniowej. Już samo uwzględnienie polskich terapii wśród finalistów konkursu, wyłonionych z ponad 1 tysiąca zgłoszeń z całego świata, to ogromne wyróżnienie. A trzeba dodać, że innowacyjna metoda zgłoszona w kategorii “Najlepsze niechirurgiczne modelowanie sylwetki” znalazła się w ścisłym gronie trzech nominowanych do głównej nagrody. 

Czytaj też: Otyłość to choroba, którą można leczyć. Jak?

Udział w tak prestiżowym kongresie oraz wyróżnienie w konkursie to niezwykle ważne osiągnięcie zarówno dla Julii Trawińskiej, jak i reprezentowanej przez nią kliniki medycyny funkcjonalnej Centrum Medycznego VIMED. Ta młoda, niezwykle utalentowana specjalistka, pionier w zakresie personalizacji leczenia i odżywiania klinicznego, przyczynia się do propagowania dorobku polskiej medycyny stylu życia na świecie. 

Centrum Medyczne Vimed w Warszawie to placówka medyczna, która jako jedna z pierwszych na świecie już od roku 2006 stosuje nieinwazyjne, personalizowane terapie medycyny stylu życia w leczeniu chorób przewlekłych. W 2012 roku 2012 jako jeden z pierwszych ośrodków medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej w Europie zainstalowała medyczne, jednoosobowe komory hiperbaryczne. Stanowią one niezastąpiony element wieloczynnikowych terapii wspomagających procesy regeneracji organizmu i leczenia chorób cywilizacyjnych.

Dzięki kompleksowej ingerencji terapeutycznej na poziomie epigenomu naturalne procesy starzenia się organizmu ulegają spowolnieniu w wyniku optymalizacji procesów glikacji, zwiększonego wytwarzania enzymu telomerazy oraz mobilizacji komórek macierzystych (Stem Cell).

Źródło informacji: Centrum Medyczne VIMED
 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.