Na tych lotniskach wykonasz testy na obecność koronawirusa

Na tych lotniskach wykonasz testy na obecność koronawirusa

Fot. GIS

W Gdańsku punkt, w którym można wykonać test antygenowy już działa. Dwa następne – przy hotelach mieszczących się obok portów lotniczych w Katowicach (Pyrzowicach) i Poznaniu – zostaną otwarte 29 kwietnia. A od 1 maja w każdym z nich będą również wykonywane testy RT-PCR.

Punkty zlokalizowane są na parkingach hoteli Moxy Katowice Airport przy lotnisku Katowice-Pyrzowice, Moxy Poznań Airport przy lotnisku Poznań-Ławica oraz Hampton by Hilton Gdańsk Airport. Obsługiwane są przez Centrum Medyczne Damiana w godzinach od 7.00 do 20.00. Na badanie nie trzeba się zapisywać, a jego wynik dostępny jest w języku polskim i angielskim. Pasażerowie mogą wykonać dwa rodzaje testów RT-PCR (wynik dostępny jest po 6 godzinach) oraz szybki test antygenowy (wynik dostępny już po 15 minutach). W przypadku szybkiego testu antygenowego koszt badania wynosi 170 zł, natomiast RT-PCR – 450 zł. Płatność za usługę może być dokonywana wyłącznie kartą.

– Uruchomienie nowych punktów, które zostały zlokalizowane przy trzech polskich lotniskach, sprawia, że podróżni otrzymują możliwość szybkiego wykonania niezbędnych badań przed wylotem, ale także po powrocie. Tym samym unikają oni ewentualnego stresu związanego z poszukiwaniem punktów wymazowych, ponieważ mogą zapisać się na badanie przy porcie lotniczym. To bardzo duże ułatwienie, zwłaszcza że wielkimi krokami zbliża się okres urlopowy, który naturalnie wiąże się ze zwiększonym zainteresowaniem przelotami – mówi Dominika Korczak, dyrektor ds. komunikacji i oferty produktowej w Centrum Medycznym Damiana.

Lotniska w Katowicach, Poznaniu i Gdańsku to kolejne miejsca, w których w ostatnim czasie Centrum Medyczne Damiana uruchomiło punkty do badań w kierunku koronawirusa. Od marca testy RT-PCR oraz antygenowe dostępne są dla podróżujących z Lotniska Warszawa/Modlin, natomiast na początku kwietnia otwarte zostały dwa punkty na Lotnisku Chopina w Warszawie, w których istnieje możliwość poddania się szybkim testom antygenowym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Poznaj nowość Vichy: krem Liftactiv B3 na noc

Noc, choć często nie docenia się jej roli w codziennej pielęgnacji, jest momentem, gdy nasza skóra odzyskuje blask i witalność. Naukowcy zajmujący się chronobiologią — nauką o rytmach dobowych, w jakich funkcjonuje człowiek, dowodzą, że to właśnie po zmierzchu skóra jest najbardziej aktywna i uruchamia szereg procesów służących jej odnowie i regeneracji.