Mydła do rąk od Rossmanna trafią do szpitali

Mydła do rąk od Rossmanna trafią do szpitali

Fot. materiały prasowe

Ponad 82 tys. kremów do rąk o wartości około 1 mln zł przekaże sieć drogerii Rossmann szpitalom walczącym z koronawirusem.

W tym wyjątkowym czasie wszyscy łączymy siły w walce z pandemią. Na pierwszej linii tego frontu znalazł się personel medyczny: pielęgniarki, lekarze, ratownicy. Brakuje im kremów do rąk zniszczonych środkami odkażającymi. Zdecydowaliśmy sie solidarnie przyłączyć do spontanicznych akcji wspierania służby zdrowia. Uznaliśmy, że priorytetem jest wsparcie tych, którzy dbają o życie i zdrowie Polaków.

[Biuro prasowe Rossmann]

Jak poinformowało biuro prasowe Rossmanna, firma zmodyfikowała nieco zasady swojej sztandarowej akcji charytatywnej “Pomagamy jak umiemy” (pisaliśmy o niej tutaj: Jesteś klientem Rossmanna? Decyzja należy do Ciebie!), przeznaczając część środków zaplanowanych na jej realizację dla 91 szpitali zakaźnych w całej Polsce.

Rossmann przekaże im darowizny w postaci kremów do rąk dostępnych w asortymencie jego sieci drogerii. Wartość każdej z nich to ok. 10 tys. zł. A to oznacza, że każda placówka dostanie dla swojego personelu po około 1 tys. kremów.

– Nie zmienia to zasadniczej części “Pomagamy jak umiemy” – nadal zamierzamy przekazać w 2020 roku pomoc o wartości 3,5 mln zł ponad 150 organizacjom w Polsce. Za to już teraz dodatkowa pomoc o wartości blisko 1 miliona złotych trafi do szpitali. Chcemy nadal “Pomagać jak umiemy”! – zapewnił Jakub Jankowski z Działu Rzecznika Prasowego Rossmann.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.