Kolejna firma przyłącza się do pomocy szpitalom. Jaka?

Kolejna firma przyłącza się do pomocy szpitalom. Jaka?

Fot. materiały prasowe

10 nowych drukarek 3D oraz materiałów umożliwiających produkcję 6 tys. przyłbic ochronnych dla personelu medycznego sfinansuje towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva.

Produkcję przyłbic ochronnych rozpoczęli już studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, wykorzystując do tego celu drukarki 3D dostępne w pracowni Makerspace@UW. Do tej pory wyprodukowali już 1 tys. takich przyłbic, sfinansowanych przez Wydział Fizyki i prywatnych darczyńców. Są one na bieżąco dostarczane personelowi medycznemu i ratownikom zajmującym się chorymi na COVID-19.

Zwiększamy moce przerobowe organizatorów akcji

Swoją pomoc w zwiększeniu „mocy przerobowych” Wydziału Fizyki UW zaoferowała Aviva. – Wspieramy szlachetną inicjatywę Wydziału Fizyki UW. Nasi bohaterowie – lekarze, pielęgniarki, ratownicy – otrzymają dzięki temu w najbliższym czasie 6 tysięcy przyłbic, aby mogli bezpieczniej przewozić i leczyć pacjentów. To kolejny etap naszego zaangażowania w walce z epidemią – tłumaczy Adam Uszpolewicz, prezes grupy Aviva.

Wykorzystanie możliwości technicznych Wydziału Fizyki UW zaproponował dr Radek Łapkiewicz, który zainspirował się akcją wykorzystania drukarek 3D zainicjowaną w intrenecie. Postanowiliśmy wykorzystać naszą wiedzę, umiejętności oraz zasoby pracowni Makerspace@UW, aby pomóc ludziom działającym na pierwszej linii frontu walki z pandemią COVID-19. W tym działaniu bardzo ważne jest wsparcie finansowe, umożliwiające zakup materiałów, ale też pokrycie kosztów serwisu oraz zakupu drukarek 3D i innego sprzętu potrzebnego do produkcji środków ochrony, w szczególności przyłbic. Wsparcie Avivy jest dla nas bardzo, bardzo cenne!

[prof. Andrzej Wysmołek, koordynator akcji na Wydziale Fizyki UW]

Środki ochrony osobistej dla opiekunek PCK

Współpraca z Wydziałem Fizyki UW to kolejna inicjatywa Avivy w walce z epidemią. Firma wspiera równocześnie Polski Czerwony Krzyż – sfinansowała zakup środków ochronnych dla 5 tys. opiekunek PCK, które w całym kraju zajmują się 16 tys. seniorów – osób samotnych i przewlekle chorych. Umożliwiła pilny zakup dodatkowego sprzętu wspierającego służbę zdrowia do magazynu PCK. Zaangażowała też swoich pracowników, agentów ubezpieczeniowych i sympatyków do udziału w zbiórce online na rzecz PCK na stronie www.todlamniewazne.pl

Jak poinformowało biuro prasowe Avivy, w najbliższym czasie firma przekaże PCK kolejną darowiznę na wsparcie bezpośredniej pomocy żywnościowej dla osób i rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej w wyniku ekonomicznych skutków epidemii.

Aviva zapewnia też mobilność pracownikom służby zdrowia zaangażowanych w walkę z pandemią COVID-19, którzy ubezpieczyli w niej swoje samochody. W razie awarii korzystają oni z najszerszego zakresu usług assistance, a w razie stłuczki czy wypadku – z priorytetowej likwidacji szkody i wszelkiej pomocy przy organizacji auta zastępczego oraz holowania pojazdu po zdarzeniu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Mięśnie twarzy też się starzeją. Jak można je odmłodzić?

Na młody wygląd ogromny wpływ ma nie tylko