Miastoholicy wolą spóźnić się do pracy niż na randkę

Miastoholicy wolą spóźnić się do pracy niż na randkę

Są zabiegani, spędzają sporo czasu na dojazdach, ale nie zamieniliby tętniącego życiem miasta i jego uroków na spokojniejszą wieś. FREENOW sprawdziło, jacy są polscy miastoholicy.

Mieszkańcy dużych aglomeracji lubią aktywne życie w mieście, które ich napędza do działania. Tak odpowiedziało aż 65 proc. uczestników badania przeprowadzonego przez FREENOW wśród mieszkańców polskich miast na temat życia w wielkomiejskim zgiełku.

W ciągu dnia mieszkańcy dużych aglomeracji bywają pochłonięci wieloma sprawami, ale są też bardzo spontaniczni — aż 9 na 10 ankietowanych zdarzają się niezaplanowane wcześniej wyjścia na miasto. Ponad połowa przyznaje, że ich miasto oferuje im wiele atrakcji. Nie dziwi więc, że ponad 60 proc. nie wyobraża sobie przeprowadzki na wieś.

6 na 10 mieszkańców miast przyznaje, że żyją w pośpiechu, ale mimo to większości z nich zdarzają się maksymalnie 15-minutowe spóźnienia. Ponad połowa ankietowanych wskazała, że najczęściej spóźnia się do pracy i na spotkania towarzyskie. Istnieje jednak pewien rodzaj spotkania, na który ankietowani spóźniają się najrzadziej — tylko 7 proc. respondentów przyznało, że ma problem z dotarciem na randkę o ustalonej godzinie. Jednak 4 na 10 mieszkańców deklaruje, że w ogóle się nie spóźnia.

Ponad 80 proc. badanych przyznaje, że w codziennym pędzie pomagają im takie aplikacje, jak FREENOW, ponieważ cenią sobie wygodę korzystania i dostępność różnych środków transportu w jednym miejscu.

Co czwarta osoba z Trójmiasta, Krakowa i Bydgoszczy twierdzi, że nigdy się nie spóźnia w mieście. Mieszkańcy Rzeszowa, Poznania, Łodzi i Warszawy mają natomiast największe skłonności do 15-minutowego spóźnienia, na co wskazało ponad 60 proc. badanych z tych miast.

Grafik mieszkańców miast bywa tak napięty, że w porannym biegu zdarza im się pominąć podstawowe czynności, takie jak np. zjedzenie śniadania, do czego przyznała się 1/3 badanych. Pomimo towarzyszącego im na co dzień pośpiechu, znajdują czas na różne aktywności poza pracą. Aż 60 proc. ankietowanych wybiera się wówczas na zakupy, spotkania ze znajomymi (55 proc.) lub stawia na aktywne spędzanie wolnego czasu np. na siłowni, basenie czy spacerach na świeżym powietrzu (57 proc.). Z chęcią bywają też w restauracjach i barach (38 proc.).

Miastoholicy dużo się przemieszczają — w ciągu dnia odwiedzają po 3-5 miejsc, spędzając na dojazdach aż 3 godziny lub więcej. Korzystają przy tym z różnych środków transportu. Większość wybiera komunikację miejską. Drugim najczęściej wskazywanym przez respondentów sposobem przemieszczania się są przejazdy taksówkami. Tę odpowiedź wybierały częściej kobiety, natomiast mężczyźni zaraz po komunikacji miejskiej stawiali na komfort własnego auta.


Dane pochodzą z ankiety przeprowadzonej w marcu wśród 2341 użytkowników superaplikacji do zamawiania przejazdów FREENOW z ponad 10 największych polskich miast, w różnej grupie wiekowej.

Źródło informacji: Freenow

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.