Medycyna estetyczna: jak pozbyć się zmarszczek, rozstępów i cellulitu?

Medycyna estetyczna: jak pozbyć się zmarszczek, rozstępów i cellulitu?

Medycyna estetyczna dysponuje różnymi sposobami na pozbycie się zmarszczek, rozstępów, cellulitu i nadmiaru tłuszczu. Poznaj kilka zabiegów, które mogą ci w tym pomóc.

Zmarszczki, rozstępy i cellulit to problem, który dotyka osoby w różnym wieku. Mimo że nie są groźne dla zdrowia, to jednak dla wielu osób są źródłem kompleksów i dyskomfortu, zwłaszcza w kontekście lata, kiedy eksponujemy swoje ciała i wszystko, co chcielibyśmy ukryć, staje się widoczne. Co może nam zaproponować medycyna estetyczna? Na jakie zabiegi warto się wybrać jeszcze przed urlopem?

Thuzzle — fale radiowe RF

Fale radiowe Thuzzle to nowoczesny, w pełni bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, który skutecznie redukuje zmarszczki, rozstępy i cellulit, uelastycznia skórę, modeluje owal twarzy, redukuje tkankę tłuszczową, pobudza procesy metaboliczne na poziomie komórkowym oraz syntezę włókien kolagenowych.

– Wykonując zabieg urządzeniem Thuzzle, wykorzystuje się właściwości fal elektromagnetycznych o częstotliwości radiowej RF. Wnikając w strukturę skóry, fale nagrzewają tym samym komórki tłuszczowe oraz włókna kolagenowe, co sprawia, że komórki tłuszczowe wydzielają kwasy tłuszczowe, a włókna kolagenowe kurczą się, “podciągając” zwiotczałą skórę — tłumaczą specjaliści z warszawskiej kliniki Estebelle, w której takie zabiegi są wykonywane.

Działanie fal radiowych RF aktywnie stymuluję proces syntezy włókien kolagenowych oraz ich regenerację. Na skutek oddziaływania fal radiowych RF na tkanki zwiększa się gęstość, napięcie, elastyczność oraz koloryt skóry. Fale aktywizują ponadto fibroblasty do większej produkcji kolagenu oraz elastyny, czego efektem jest wypełnienie zmarszczek i naturalnych ubytków dermatologicznych.

Czytaj też: Te zabiegi na ciało i twarz pomogą ci się przygotować na nadejście lata

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem polegającym na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową fosfatydylocholiny – substancji pozyskiwanych z soi, która rozpuszcza błonę komórkową komórek tłuszczowych i służy dalej jako transporter tłuszczu w krwi (lipoproteina) w połączeniu z deoksycholatem – substancją niszczącą tłuszcz.

Lipoliza iniekcyjna jest zabiegiem wykonywanym na twarz i ciało. Wskazaniem do niego jest nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w okolicy żuchwy, podbródka, karku, brzucha, pleców, biodra, wewnętrznej i zewnętrznej strony ud oraz w okolicy nadkolanowej.

Efekt zabiegu widoczny jest po 30 dniach. Dla jego podtrzymania czasem trzeba go powtórzyć dwa lub trzy razy i koniecznie zmienić dietę.

Czytaj też: 3 zabiegi, które zrelaksują twoje ciało, twarz i stopy

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to jeden z najpopularniejszych, najskuteczniejszych i najczęściej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej. Jest wykorzystywany już od lat do walki z procesem starzenia się skóry oraz leczenia zmian chorobowych i ich profilaktyki. Polega na wstrzyknięciu śródskórnie niewielkich ilości wysokiej jakości substancji biorewitalizujących oraz odżywczych, których celem jest odmłodzenie, regeneracja, poprawa wyglądu i kondycji skóry. Można nimi ostrzykiwać twarz, szyję, dekolt, dłonie, ciało, a także włosy.

Mezoterapia igłowa jest także doskonałym uzupełnieniem przy stosowaniu wypełniaczy, toksyny botulinowej i laserów.

Dermapen 4.0 z czynnikami wzrostu AQ

Dermapen stymuluje naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze. Dzięki systemowi pulsujących igieł, który ułatwia dostarczanie substancji czynnych do naskórka i skóry właściwej, zapewnia intensywną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry wykorzystują naturalne zdolności organizmu oraz wrodzoną zdolność skóry do fizjologicznej indukcji kolagenu.

Kontrolowana precyzja Dermapen pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu jego działania w procesie pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury. Dodatkowo zastosowanie czynników wzrostu przyśpiesza regenerację, działa odmładzająco i antyoksydacyjnie, poprawia mikrokrążenie oraz aktywuje mechanizmy odnowy skóry.

Efekt zabiegu, któremu można poddawać twarz, szyję, dekolt i dłonie, utrzymuje się do 18 miesięcy. Wskazaniami do jego wykonania są m.in. wiotka skóra, rozszerzone pory, przebarwienia i blizny potrądzikowe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.