Mali pacjenci na profesjonalnym wybiegu

Mali pacjenci na profesjonalnym wybiegu

- Aktualności
Fot. Fundacja Spełnionych Marzeń

Najmłodsi pacjenci dwóch warszawskich ośrodków onkologicznych w towarzystwie znanych i lubianych gwiazd sceny, kina, telewizji i muzyki zaprezentują najnowsze kolekcje firmy Endo i projekty Łukasza Jemioła.

Wyjątkowy pokaz mody, organizowany przez Fundację Spełnionych Marzeń, odbędzie się 14 października o godz. 19.00 w Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta, które mieści się przy ul. Jagiellońskiej 82B w Warszawie. Wezmą w nim udział pacjenci w trakcie i po zakończonym leczeniu z klinik onkologicznych Instytutu Matki i Dziecka oraz Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

„Pokażemy naszym koleżankom i kolegom, że można wygrać z chorobą i zawsze warto mieć nadzieję” – mówią mali pacjenci.

„Dla Maciusia udział w pokazie „Dzieci Dzieciom” to ciekawa przygoda i wyjątkowe spotkanie ze znajomymi. Dla mnie to z kolei okazja do wsparcia innych leczących się dzieci i ich rodziców. Możliwość obejrzenia relacji z pokazu z ekipą szczęśliwych dzieciaków na zdjęciach daje niesamowitą energię i wiarę – tak dzieciom, jak i ich rodzicom. Warto się tym dzielić” – mówi mama ośmioletniego Maćka Kwiatkowskiego.

Karol Waśkowiec, 10-letni pacjent, nie może się już doczekać pokazu. „Bardzo się cieszę, że spotkam się z innymi dziećmi, które miały nowotwór i go pokonały. Sam także chciałbym pokazać innym, że da się wygrać z rakiem i być jak każdy inny. Cieszyłbym się, gdyby moi koledzy, którzy teraz są na oddziale, wystąpili na następnym pokazie. Każdy z nich powinien móc pochwalić się, że wygrał!” – mówi Karol.

Mama sześcioletniej Julki Jekiel podkreśla, że wyjście w pokazie w towarzystwie znanych i lubianych gwiazd to dla jej córki ważne wsparcie w walce z nieśmiałością. „Julka może poczuć się jak prawdziwa modelka, zapomnieć o chorobie i po prostu świetnie bawić” – mówi jej mama.

Młodym modelom na wybiegu będą towarzyszyć znane i lubiane gwiazdy sceny, kina, telewizji, muzyki, m.in. Beata Tadla, Karolina Pilarczyk, Gabi Drzewiecka, Anna Korcz, Sasha Strunin, Łukasz Jemioł, Szymon Majewski, Pascal Brodnicki i Conrado Moreno. Dzieci wystąpią w strojach przygotowanych przez firmę Endo, a towarzyszące im gwiazdy w bluzach zaprojektowanych przez Łukasza Jemioła.

Misją pokazu mody „Dzieci Dzieciom” jest walka ze stereotypowym postrzeganiem młodych pacjentów onkologicznych.

W powszechnej świadomości wciąż funkcjonuje wizerunek smutnych i bezradnych dzieci, które walczą z chorobą nowotworową. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna – młodzi pacjenci onkologiczni to często odważne i zdeterminowane dzieciaki, które w pełnym wyzwań okresie terapii i rehabilitacji onkologicznej mają ogromną siłę, którą dzielą się ze swoimi kolegami i koleżankami, rodzicami i bliskimi. W trakcie naszej wieloletniej współpracy z polskimi ośrodkami, prowadzącymi terapię onkologiczną, zauważyliśmy, że tym, czego potrzeba młodym pacjentom, jest wsparcie w rehabilitacji poprzez sport i rekreację. Okazuje się, że to właśnie ruch i radosna zabawa z rówieśnikami najlepiej pomagają wrócić do zdrowia – mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, inicjator i organizator pokazu mody „Dzieci Dzieciom”.

Na gości pokazu czeka loteria fantowa oraz licytacja charytatywna. Pokaz uświetni występ zespołu Electric Girls.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj również

Sprawdź, o czym świadczą Twoje buty

Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek, co mogą o Tobie