Mali pacjenci na profesjonalnym wybiegu

Mali pacjenci na profesjonalnym wybiegu

Fot. Fundacja Spełnionych Marzeń

Najmłodsi pacjenci dwóch warszawskich ośrodków onkologicznych w towarzystwie znanych i lubianych gwiazd sceny, kina, telewizji i muzyki zaprezentują najnowsze kolekcje firmy Endo i projekty Łukasza Jemioła.

Wyjątkowy pokaz mody, organizowany przez Fundację Spełnionych Marzeń, odbędzie się 14 października o godz. 19.00 w Hulakula Rozrywkowe Centrum Miasta, które mieści się przy ul. Jagiellońskiej 82B w Warszawie. Wezmą w nim udział pacjenci w trakcie i po zakończonym leczeniu z klinik onkologicznych Instytutu Matki i Dziecka oraz Szpitala Pediatrycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.

„Pokażemy naszym koleżankom i kolegom, że można wygrać z chorobą i zawsze warto mieć nadzieję” – mówią mali pacjenci.

„Dla Maciusia udział w pokazie „Dzieci Dzieciom” to ciekawa przygoda i wyjątkowe spotkanie ze znajomymi. Dla mnie to z kolei okazja do wsparcia innych leczących się dzieci i ich rodziców. Możliwość obejrzenia relacji z pokazu z ekipą szczęśliwych dzieciaków na zdjęciach daje niesamowitą energię i wiarę – tak dzieciom, jak i ich rodzicom. Warto się tym dzielić” – mówi mama ośmioletniego Maćka Kwiatkowskiego.

Karol Waśkowiec, 10-letni pacjent, nie może się już doczekać pokazu. „Bardzo się cieszę, że spotkam się z innymi dziećmi, które miały nowotwór i go pokonały. Sam także chciałbym pokazać innym, że da się wygrać z rakiem i być jak każdy inny. Cieszyłbym się, gdyby moi koledzy, którzy teraz są na oddziale, wystąpili na następnym pokazie. Każdy z nich powinien móc pochwalić się, że wygrał!” – mówi Karol.

Mama sześcioletniej Julki Jekiel podkreśla, że wyjście w pokazie w towarzystwie znanych i lubianych gwiazd to dla jej córki ważne wsparcie w walce z nieśmiałością. „Julka może poczuć się jak prawdziwa modelka, zapomnieć o chorobie i po prostu świetnie bawić” – mówi jej mama.

Młodym modelom na wybiegu będą towarzyszyć znane i lubiane gwiazdy sceny, kina, telewizji, muzyki, m.in. Beata Tadla, Karolina Pilarczyk, Gabi Drzewiecka, Anna Korcz, Sasha Strunin, Łukasz Jemioł, Szymon Majewski, Pascal Brodnicki i Conrado Moreno. Dzieci wystąpią w strojach przygotowanych przez firmę Endo, a towarzyszące im gwiazdy w bluzach zaprojektowanych przez Łukasza Jemioła.

Misją pokazu mody „Dzieci Dzieciom” jest walka ze stereotypowym postrzeganiem młodych pacjentów onkologicznych.

W powszechnej świadomości wciąż funkcjonuje wizerunek smutnych i bezradnych dzieci, które walczą z chorobą nowotworową. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna – młodzi pacjenci onkologiczni to często odważne i zdeterminowane dzieciaki, które w pełnym wyzwań okresie terapii i rehabilitacji onkologicznej mają ogromną siłę, którą dzielą się ze swoimi kolegami i koleżankami, rodzicami i bliskimi. W trakcie naszej wieloletniej współpracy z polskimi ośrodkami, prowadzącymi terapię onkologiczną, zauważyliśmy, że tym, czego potrzeba młodym pacjentom, jest wsparcie w rehabilitacji poprzez sport i rekreację. Okazuje się, że to właśnie ruch i radosna zabawa z rówieśnikami najlepiej pomagają wrócić do zdrowia – mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, inicjator i organizator pokazu mody „Dzieci Dzieciom”.

Na gości pokazu czeka loteria fantowa oraz licytacja charytatywna. Pokaz uświetni występ zespołu Electric Girls.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

7-8 października w Warszawie: piknik rodzinny „Odważ się być zdrowym”

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka już od 9