Wesprzyj małych sportowców chorych na raka!

Wesprzyj małych sportowców chorych na raka!

Dzień na planie filmowym z Magdaleną Różczką, drifting z Karoliną Pilarczyk, wyjście do kawiarni z Tomaszem Ciachorowskim, spotkanie z Mateuszem Damięckim – to tylko niektóre z licytacji Fundacji Spełnionych Marzeń na Allegro Charytatywni na rzecz „Onko-Olimpiady” 2018.

Wesprzyjmy razem małych sportowców: dzieci w trakcie i po zakończonym leczeniu onkologicznym – zachęcają przedstawiciele Fundacji Spełnionych Marzeń.

Onko-Olimpiada to wydarzenie sportowe, kierowane do dzieci w trakcie oraz po zakończonym leczeniu onkologicznym. Tegoroczna, VII edycja igrzysk odbędzie się w dniach 23-26 sierpnia w Warszawie.

„Organizowane przez naszą fundację igrzyska sportowe mają działanie terapeutyczne – pozwalają małym pacjentom powrócić do sprawności po przebytej chorobie nowotworowej, stawić czoła kompleksom, integrować się z rówieśnikami w duchu zabawy i rywalizacji. Zazwyczaj nie myślimy o tym, że proces leczenia nie kończy się w momencie wyjścia ze szpitala. Dopiero tu zaczyna się najtrudniejszy dla dzieci czas po chorobie – powrót do szkoły i rówieśników, ale przede wszystkim włączenie się do życia, często nawet po kilkuletniej przerwie” – mówi Tomasz Osuch, założyciel i prezes Fundacji Spełnionych Marzeń.

Onko-Olimpiada, jak dodaje, to ważna inicjatywa także dla rodziców, którzy mogą patrzeć, jak ich dziecko dzielnie radzi sobie w trudnym doświadczeniu choroby nowotworowej, stara się cieszyć życiem. „To bardzo budujące dla rodziców, dla których choroba dziecka jest nierzadko daleko bardziej traumatyczna, niż dla ich dzieci” – dodaje Tomasz Osuch.

Organizacja Onko-Olimpiady jest bardzo kosztowna, a środki fundacji ograniczone, stąd ważne jest każde wsparcie. Dzięki dobrej woli i zaangażowaniu znanych i lubianych aktorów, sportowców i muzyków zorganizowano licytacje na Allegro Charytatywni. Zebrane środki pozwolą Fundacji Spełnionych Marzeń zorganizować igrzyska na wysokim poziomie oraz zapewnić uczestnikom możliwie najlepszy poziom rywalizacji i zabawy.

W zakładce fundacji na Allegro Charytatywni można licytować: samochodowe szaleństwa z mistrzynią driftingu Karoliną Pilarczyk, wizytę na planie nowego filmu z udziałem Magdaleny Różdżki, wypad do kawiarni z Tomaszem Ciachorowskim, zwiedzanie Teatru 6. Piętro, czy wycieczkę rowerową z Martą Manowską – to tylko niektóre z dostępnych licytacji. Można je znaleźć na https://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=4843

Tegoroczną edycję Onko-Olimpiady poprowadzą znani i lubiani prezenterzy telewizyjni. Ambasadorką wydarzenia jest Małgorzata Foremniak, a patronat honorowy udzielili: prezydentowa Agata Kornhauser-Duda, Rzecznik Praw Dziecka oraz Polski Komitet Paraolimpijski. W komitecie honorowym zasiedli m.in. premier, minister zdrowia, wojewoda mazowiecki, Rzecznik Praw Pacjenta, metropolita warszawski, marszałek województwa mazowieckiego oraz prezydent m. st. Warszawy.

Areną zmagań małych sportowców będą obiekty sportowe Akademii Wychowania Fizycznego
w Warszawie. W tegorocznych igrzyskach tradycyjnie wezmą udział pacjenci wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce (13 drużyn), jak również pacjenci z zagranicy (6 drużyn). Łącznie wystartuje w nich blisko 450 osób. Uczestnicy będą rywalizować w kliku dyscyplinach sportowych: lekkoatletyce, pływaniu, łucznictwie, badmintonie, piłce nożnej i tenisie stołowym. Zwieńczeniem zawodów będą koncerty oraz integracyjny grill, połączony z dyskoteką dla zawodników, rodziców, wolontariuszy oraz organizatorów wydarzenia.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Wady wzroku. Jak pozbyć się okularów?

Masz krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm? A może wykryto