Gliwice: przyjdź do Instytutu Onkologii na Dzień Otwarty Zakładu Radioterapii

Gliwice: przyjdź do Instytutu Onkologii na Dzień Otwarty Zakładu Radioterapii

Fot. Tomasz Narodowski / NIO Gliwice

W najbliższą sobotę, 10 września, warto zajrzeć do Zakładu Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach (ul. Wybrzeże Armii Krajowej 15) i wziąć udział w Dniu Otwartym pod hasłem „Radioterapia bez tajemnic”.

W godz. 9.00-12.00 na wszystkich zainteresowanych będą czekać specjaliści, którzy chętnie oprowadzą po Zakładzie Radioterapii i odpowiedzą na wszystkie pytania. Podczas Dnia Otwartego można będzie dowiedzieć się m.in. jak wygląda przygotowanie pacjenta do radioterapii, na czym polega ta metoda leczenia, jakie techniki terapii promieniami stosuje się w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach oraz jak wygląda ścieżka diagnostyczno-terapeutyczna pacjenta – od momentu rejestracji w Zakładzie Radioterapii do rozpoczęcia leczenia. Można będzie również zobaczyć, jakie urządzenia wykorzystuje się do leczenia promieniami i czym różnią się one między sobą.

Organizatorzy zapewniają, że Dzień Otwarty Zakładu Radioterapii stanie się imprezą cykliczną, podczas której pacjenci i ich bliscy będą mogli przekonać się na własne oczy, jak bardzo w ostatnich 20 latach zmieniła się radioterapia i jak szerokie ma zastosowanie. W gliwickim oddziale Narodowego Instytutu Onkologii tą metodą leczeni są nie tylko chorzy na nowotwory złośliwe, ale również na choroby nieonkologiczne, takie jak neuralgia nerwu trójdzielnego, zespół bolesnego barku, łokieć tenisisty, tzw. ostroga piętowa, arytmia serca, czy ciężkie przypadki COVID-19.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Żel z sokiem z aloesu — wielofunkcyjny kosmetyk nie tylko na lato

Intensywnie nawilża, odżywia, koi, regeneruje i chroni przed fotostarzeniem. Można go stosować na włosy, twarz i ciało. Tak wszechstronne działanie zawdzięcza składowi, w którym 90 proc. stanowi sok z aloesu.