Laserowa korekcja zamiast okularów i soczewek?

Laserowa korekcja zamiast okularów i soczewek?

Możesz dzięki niej szybko i bezpiecznie odzyskać ostre widzenie. A jeśli zdecydujesz się na innowacyjny zabieg laserowej korekcji Lentivu, już następnego dnia wrócisz do codziennych obowiązków i zapomnisz zarówno o dokuczliwej wadzie wzroku, jak również konieczności noszenia okularów lub szkieł kontaktowych.

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, ze okulary nie są wygodne. Trzeba je ciągle poprawiać, ograniczają swobodę ruchów, do tego mokną na deszczu i parują. Soczewki kontaktowe, choć wygodniejsze od okularów, też nie są pozbawione wad. Jeśli nosisz je przez cały dzień, często masz przykre uczucie swędzenia i pieczenia w oczach. Poza tym, na co zwracają uwagę okuliści, regularne i długotrwałe używanie szkieł kontaktowych może powodować infekcje, a nawet poważne stany zapalne oczu.

Laserowa korekcja wad wzroku nie jest wynalazkiem ostatnich miesięcy. Takie zabiegi wykonuje się już z powodzeniem od lat. Problem w tym, że do tej pory po takim zabiegu trzeba było brać pod uwagę nawet trzytygodniowy okres rekonwalescencji. W tym czasie nie można było uprawiać sportu, podróżować, pracować przy komputerze, prowadzić samochodu ani, co na pewno zmartwi panie, malować oczu. Najnowsze metody korekcji, takie jak mikrosoczewkowa korekcja wad wzroku Lentivu, nie powodują takich ograniczeń.

Lentivu to innowacyjna metoda laserowej korekcji wzroku, przywracająca ostrość widzenia w jednym oku już w ciągu 24 sekund (cały zabieg trwa około 30 minut). Dzięki niej można szybko i bezpiecznie pozbyć się krótkowzroczności (do minus 10 dioptrii) i astygmatyzmu (do 5 dioptrii). Jest to obecnie najmniej inwazyjny zabieg, który jest całkowicie bezbolesny i wykonywany bez użycia skalpela (zastępuje go specjalny laser, który zmienia krzywizny przedniej powierzchni oka – rogówki).

Przeciwwskazaniem do wykonania laserowej korekcji wzroku jest zaćma, jaskra, zespół suchego oka, skłonność do stanów zapalnych oczu, alergia. Zabiegowi nie mogą również zostać poddane kobiety w ciąży lub w trakcie karmienia, osoby poniżej 21. roku życia, cierpiące na choroby autoimmunologiczne, z nieustabilizowaną gospodarką hormonalną.

Na świecie wykonano już ponad 250 tys. takich zabiegów. W Polsce wykonują je kliniki okulistyczne Optegra w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie i we Wrocławiu.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.