Kobido Body — masaż modelujący sylwetkę

Kobido Body — masaż modelujący sylwetkę

Uda, brzuch i pośladki to partie ciała wrażliwe na wiotczenie skóry i powstawanie cellulitu. W celu zatrzymania niechcianych zmian eksperci Yasumi College opracowali specjalny masaż — Kobido Body.

Eksperci Yasumi College połączyli w nim wiele technik, zaczynając od manualnych, poprzez masowanie bambusowymi kijami, aż po naklejanie physio-plastrów (kinesiotaping). Nazywają masaż Kobido Body “modulatorem sylwetki” i podkreślają, że jest bardzo dogłębny. Ma na celu ujędrnienie skóry, lifting ud, brzucha i pośladków, a także zmniejszenie cellulitu.

Małgorzata Antczak

– Skóra na udach, brzuchu i pośladkach jest wrażliwa na wiotczenie. Przyczyną tego zjawiska jest na przykład jedzenie zbyt dużej ilości cukru. Przyswajamy go w słodyczach, gotowych daniach, sosach, pieczywie. Nawet w ketchupie. Nie dbając o dietę, zjadamy kilkadziesiąt kilogramów cukru rocznie. To może doprowadzić do cukrowego wiotczenia skóry. Dzieje się tak za sprawą procesu glikacji. Duża ilość cukru zaburza wytwarzanie elastyny i kolagenu, a one tworzą rusztowanie skóry. Odpowiadają za jej jędrność, gęstość i sprężystość — mówi Małgorzata Antczak, trenerka YASUMI College.

Czytaj też: Masaż kobido – skuteczna metoda odmładzania bez użycia skalpela

Kobido Body to innowacyjny masaż ciała, który działa na skórę i głębokie warstwy mięśni. Łączy liczne techniki ujędrniające. Silne, zdecydowane ruchy dłoni masażysty mają zrelaksować i modelować mięśnie. Masaż bambusowymi kijami sprzyja rozluźnieniu mięśni i ujędrnieniu ciała. Kinesiotaping liftinguje i redukuje obrzęki.

– Masaż jest bardzo intensywny. Jego zadaniem jest poprawić krążenie krwi, zredukować obrzęki, usunąć napięcia mięśniowe, poprawić elastyczność i jędrność skóry, poprawić kształt ud, brzucha i pośladków. Pomaga też przy redukcji cellulitu — tłumaczy Małgorzata Antczak.

Korzystając z masażu Kobido Body, każdy klient dostaje od ekspertów Yasumi wskazówki dietetyczne, a także pielęgnacyjne.

– Do domowego masażu ujędrniająco-liftingującego polecamy specjalny preparat Yasumi Kobido Body Oil — mówi Małgorzata Antczak. Jego składniki aktywne sprzyjają regeneracji skóry, wzmocnieniu płaszcza hydrolipidowego, redukcji stresu oksydacyjnego, odżywieniu i nawilżeniu. Hamują proces starzenia się skóry, poprawiają jej kondycję i możliwości obrony przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Masaż Yasumi Kobido Body trwa ok. 60-90 minut, jego koszt to ok. 390 zł. Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty w postaci redukcji cellulitu, zmniejszenia obwodu ud, zwiększenia napięcia i sprężystości skóry na brzuchu i pośladkach, a także redukcja stresu. Zabieg dostępny jest w wybranych gabinetach Yasumi w całej Polsce. Ich wykaz można znaleźć tutaj.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Tym pacjentom pomoc psychologiczna jest potrzebna na każdym etapie choroby

Choroba hematoonkologiczna bardzo często spada na pacjenta i jego rodzinę niespodziewanie. I choć na przestrzeni ostatnich lat postęp medycyny jest ogromny, to na każdym etapie leczenia — od podejrzenia choroby, poprzez pobyt w szpitalu, a także po zakończeniu leczenia, pacjentowi potrzebna jest pomoc psychologiczna.