Cera dojrzała: jak przygotować ją na nadejście wiosny?

Cera dojrzała: jak przygotować ją na nadejście wiosny?

Fot. freepik.com

Cera dojrzała wymaga większej troski i innych substancji aktywnych w kosmetykach. Do potrzeby jej regeneracji i nawilżenia kosmetolodzy dodają jeszcze odbudowę mikrobiomu i działania anti-aging.

Co korzystnie wpłynie na kondycję cery dojrzałej wczesną wiosną i przyspieszy przygotowanie jej do słonecznych dni?

Na ludzkiej skórze żyje ponad 300 szczepów pożytecznych mikrobów, które stanowią jeden z filarów układu odpornościowego. To bezcenna bariera ochronna. Równowaga mikrobiomu wpływa na zdrowie i wygląd cery, a także na to, jak przyjmuje ona składniki przeciwstarzeniowe. Tymczasem często na progu wiosny wdrażamy regenerację, zabiegi, intensyfikujemy nawilżenie skóry, ale zapominamy o wsparciu pożytecznych mikroorganizmów.

Eksperci wskazują, że sposobem na maksymalizację skuteczności działań anti-agingowych jest właśnie połączenie składników wspierających mikrobiom i tych przeciwstarzeniowych – jak peptydy biomimetyczne.

Cera dojrzała: prebiotyki, probiotyki i delikatna pielęgnacja

Jak wskazują eksperci, utrzymywanie odpowiedniej równowagi mikrobiomu sprzyja podatności skóry na działania przeciwstarzeniowe. Jak wspierać dobre bakterie? Poprzez stosowanie produktów z pre- i probiotykami oraz poprzez unikanie tego, co mogłyby nasz mikrobiom uszkadzać. Chodzi przede wszystkim o agresywne zabiegi kosmetyczne, stosowanie produktów antyseptycznych na bazie alkoholu, zdecydowane pocieranie szorstkimi wacikami i ręcznikiem. Wszystko to może doprowadzić nie tylko do podrażnień i mikrouszkodzeń, ale także przyczynić się do utraty równowagi mikrobiomu. Warto mieć to na uwadze szczególnie wtedy, kiedy intensyfikujemy działania w obszarze beauty, czyli właśnie wiosną.

– Pamiętajmy o tym, by wdrażać działania wspierające mikrobiom i przeciwstarzeniowe dużo wcześniej, niż zauważymy objawy utraty jędrności skóry i zmarszczki. Dobry rytuał pielęgnacyjny to dla cery “polisa” na młodość i zdrowy wygląd. A jeśli codzienne zwyczaje pielęgnacyjne opieramy na preparatach zawierających pre- i probiotyki, wspieramy naturalne procesy ochronne i naprawcze w organizmie, maksymalizując pozytywne efekty pielęgnacji – mówi Agnieszka Kowalska, Medical Advisor, ekspert marki SOLVERX.

Na co jeszcze warto zwracać uwagę? Na utrzymanie odpowiedniego pH skóry, co jest warunkiem koniecznym, by pożyteczne bakterie mogły odpowiednio się rozwijać. A zatem wybierajmy kosmetyki z odpowiednim pH, które ani nie obniżą , ani nie podwyższą nadmiernie naszego naturalnego poziomu pH, czyli takiego o wartości pomiędzy 4,5 a 6,5.

Czytaj także: Zabieg na dojrzałą, suchą i zmęczoną skórę twarzy

Cera dojrzała: peptydy dla syntezy kolagenu i białek podporowych

Przygotowana i “uzbrojona” w naturalną ochronę cera dużo łatwiej przyjmuje działanie składników przeciwstarzeniowych. Jakich? Kosmetolodzy wskazują przede wszystkim peptydy biomimetyczne (zawarte m.in. w linii Age Reset SOLVERX).

Czym są peptydy? To krótkie łańcuchy aminokwasów, które stanowią budulec ludzkiego białka. W miarę upływu lat ilość peptydów naturalnie maleje, natomiast synteza kolagenu widocznie zwalnia. W efekcie regeneracja skóry spowalnia, co prowadzi do przyspieszenia procesów starzenia.

– Starannie skomponowany kompleks peptydowy Age Reset pobudza syntezę kolagenu i białek podporowych istotnych dla utrzymania młodego wyglądu cery – mówi Agnieszka Kowalska. – Ponadto składniki wpływają na długofalowy efekt wygładzenia zmarszczek. W połączeniu z kompleksem protein, który poprawia napięcie skóry i wspomaga procesy naprawcze, efektywność jest zmaksymalizowana. Pozytywny wpływ na przygotowanie do wiosny cery dojrzałej, także tej bez widocznych oznak starzenia, mają również naturalne ekstrakty o charakterze przeciwstarzeniowym, jak alga oceaniczna przyczyniająca się do ochrony przed wolnymi rodnikami – dodaje.

Czytaj także: Zabieg dla cery dojrzałej potrzebującej wiosennej odnowy

Czego potrzebuje cera dojrzała u progu wiosny? Każda skóra – i ta młodsza, i ta starsza – potrzebuje równowagi, wsparcia naturalnych procesów ochronnych i naprawczych. Wspieranie mikrobiomu w połączeniu z dostarczaniem skórze peptydów biomimetycznych i naturalnych antyoksydantów to coś, za co ona odwdzięczy się nam wiosną zdrowym, młodym wyglądem. A wiosna już niebawem!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Żel z sokiem z aloesu — wielofunkcyjny kosmetyk nie tylko na lato

Intensywnie nawilża, odżywia, koi, regeneruje i chroni przed fotostarzeniem. Można go stosować na włosy, twarz i ciało. Tak wszechstronne działanie zawdzięcza składowi, w którym 90 proc. stanowi sok z aloesu.