Kiedy twoja skóra woła: pić! [WYWIAD]

Kiedy twoja skóra woła: pić! [WYWIAD]

Fot. materiały prasowe

Chcesz, aby twoja skóra odzyskała świeżość i blask? Postaw na zabiegi, które ją odnowią. Wiosną wiele kobiet decyduje się na zabiegi medycyny estetycznej, więc i ty nie zwlekaj i już teraz zadbaj o siebie!

Nasza twarz permanentnie potrzebuje nawilżenia, zwłaszcza wczesną wiosną. Czy wiesz, że mezoterapia, będąca jednym z najpopularniejszych zabiegów współczesnej kosmetologii i medycyny estetycznej, pozwala błyskawicznie ożywić szarą cerę, nawilżyć, przywrócić jej witalność, nadać świetlisty i promienny koloryt?

Doktor Radosław Rzepnikowski*, lekarz medycyny estetycznej z warszawskiej Kliniki Medycyny Estetycznej FabSkin, poleca swoim pacjentkom właśnie w tym okresie przełomową terapię Juvederm Volite. Zapytaliśmy naszego eksperta co sądzi o tym zabiegu.

dr Radosław Rzepnikowski

Na czym polega wyjątkowość terapii Juvederm Volite?

To pierwszy preparat do iniekcji na bazie kwasu hialuronowego, opracowany specjalnie z myślą o poprawie jakości skóry. Został zaprojektowany tak, aby efekty utrzymywały się nawet do dziewięciu miesięcy już po jednym zabiegu. Terapia zapewnia poprawę gładkości skóry, usuwa oznaki starzenia, przywraca jędrność i witalność oraz głęboko rewitalizuje i rozświetla skórę. W preparacie zastosowano przełomową technologię VYCROSS, która zwiększa stopień usieciowania zawartego w nim kwasu hialuronowego. Dzięki temu ma postać żelu o gładkiej konsystencji, który całkowicie integruje się z tkanką, dając doskonałe efekty rewitalizujące i liftingujące. To idealne rozwiązanie dla osób, które chcą wyglądać młodziej i jednocześnie zachować naturalny wygląd.

Na którą część ciała wykonuje się zabieg z wykorzystaniem tego preparatu?

Juvéderm Volite podawany jest w iniekcjach śródskórnych. Można go stosować w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. 

Dla kogo jest przeznaczony?

Rewitalizacja skóry jest bezpiecznym zabiegiem stosowanym u każdego, kto chce poprawić jej kondycję oraz wygląd. W szczególności są to osoby, których cera traci elastyczność, jędrność oraz nawilżenie.

Czy mógłby pan nam przybliżyć, krok po kroku, jak wygląda przebieg takiego zabiegu?

Pacjentka przed zabiegiem znieczulana jest kremem Emla, następnie lekarz podaje preparat śródskórnie w formie pojedynczych śródskórnych nakłuć, punkt po punkcie.  Ilość środka dobierana jest indywidualnie do potrzeb pacjentki.

Zabieg poprzedza konsultacja lekarza medycyny estetycznej, który indywidualnie ustala potrzebną ilość produktu dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Volite na tle innych zabiegów odmładzających z wykorzystaniem mezoterapii wyróżnia to, że zabiegi stosowane w formie mezoterapii igłowej wymagają powtórzenia. Zadaniem Juvederm Volite jest uzyskanie długotrwałego efektu i eliminacja konieczności częstego powtarzania zabiegu.

Jaki jest czas trwania jednego zabiegu?

Około 60 minut.

Jakiego efektu możemy się spodziewać i po jakim czasie od wykonania zabiegu?

Efekty widoczne są tuż po pierwszym zabiegu i utrzymują się nawet do dziewięciu miesięcy. Po upływie tego czasu zaleca się powtórzenie zabiegu. Tuż po nim skóra wygląda na zadbaną i wypoczętą, jest pełna naturalnego blasku, zyskuje głębokie, długotrwałe nawilżenie i elastyczność. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów medycyny estetycznej, mogą pojawić się małe siniaki, zaczerwienienie, obrzęk w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Ingerencja zabiegowa widoczna jest do dwóch dni po zabiegu.

Jakie są przeciwwskazania do tego zabiegu?

Produkt nie powinien być jednocześnie stosowany z leczeniem laserowym, głębokim peelingiem chemicznym lub dermabrazją. Nie należy stosować preparatu w miejscach, gdzie występują problemy skórne typu zapalenia i/lub infekcja (trądzik, opryszczka itp.).

Dziękujemy za rozmowę.

*Dr Radosław Rzepnikowski jest współzałożycielem gabinetów FabSkin i FabDent, absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na wydziale English Division, a także kierunku medycyna estetyczna w Międzynarodowym Centrum Medycyny Anti-Aging, działającym przy Stowarzyszeniu Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Fundacja Iskierka wyposażyła zabrzański szpital dziecięcy w sprzęt za 1,2 mln zł

Szpital Kliniczny nr 1 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w