Wróciłaś z urlopu? Czas na regenerację skóry!

Wróciłaś z urlopu? Czas na regenerację skóry!

Fot. materiały prasowe

Plażowanie, nadmorski wiatr, słona woda, nadmierna ekspozycja na słońce pozostawiają na skórze niechciane pamiątki: przebarwienia, plamy pigmentacyjne, utratę jędrności i elastyczności. Po powrocie z urlopu jest najlepszy moment, aby zadbać o jej kondycję.

Po powrocie z urlopu skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżenia, usunięcia zgrubiałego naskórka oraz likwidacji przebarwień, które pojawiają się po zbyt długim opalaniu. Oto plan ratunkowy dla niej.

Etap I: oczyszczenie

Pierwszym etapem będzie oczyszczanie skóry, przygotowujące do następnych zabiegów na jej głębszych warstwach.

Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial, znana również pod nazwą hydropeeling próżniowy, to nowoczesny zabieg oczyszczająco-nawilżający przeznaczony dla osób, którym zależy na szybkiej i nieinwazyjnej poprawie wyglądu swojej skóry. Jak podkreśla Radosław Rzepnikowski, lekarz medycyny estetycznej z Gabinetu Medycyny Estetycznej FABSKIN w Warszawie, jest to nowatorskie rozwiązanie technologiczne, które umożliwia połączenie w jednym zabiegu mechanicznego złuszczania i peelingu chemicznego, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie w krótkim czasie spektakularnych efektów pięknej i wyraźnie odświeżonej skóry.

– Dla uzyskania optymalnych efektów warto poddać się serii zabiegów. Po zakończeniu terapii można systematycznie (raz w miesiącu) powtarzać zabieg, aby jego działanie zostało utrwalone i aby cieszyć się piękną skórą jak najdłużej – mówi Radosław Rzepnikowski.

Etap II: redukcja przebarwień

Częstym błędem jest jednakowe podejście do przebarwień – usuwanie ich tą samą metodą, bez względu na ich rodzaj. Tymczasem najlepszym rozwiązaniem jest dopasowanie odpowiedniego leczenia do określonych zmian skórnych.

dr Radosław Rzepnikowski

– Podczas dokładnego badania oraz konsultacji z pacjentem możemy stwierdzić, czy i jak głębokie są przebarwienia, jaka jest ich przyczyna oraz dlaczego pojawiły się w danym miejscu. Następnie, po konsultacji, ustalany jest harmonogram leczenia, którego celem jest usunięcie plam pigmentacyjnych oraz dodatkowo wyeliminowanie czynnika wywołującego przebarwienia. Po pierwsze, sprawdzamy czy nie ma zmian hormonalnych (jeżeli są należy je odpowiednio wyregulować). Następnie rozjaśniamy skórę przy pomocy odpowiednio wybranej metody leczenia. Po zakończeniu terapii rozpoczynamy profilaktykę w celu ochrony przed pojawieniem się kolejnych plam pigmentacyjnych w przyszłości. Jeżeli chodzi o redukcję przebarwień, mogę zarekomendować peelingi medyczne m.in. z kwasami TCA. Są to peelingi intensywnie i silnie złuszczające naskórek, dzięki czemu cera jest o kilka tonów jaśniejsza. Można je stosować na twarz, szyję, dekolt, plecy i ramiona – dodaje Radosław Rzepnikowski.

Podczas zabiegu odczuwa się pieczenie i szczypanie, które jednak mija po kilku minutach. Rekonwalescencja trwa do kilku dni. Na początku skóra jest zaczerwieniona i napięta,  po czym następuje silne złuszczenie naskórka i jego pełna regeneracja. Końcowym efektem jest dokładnie oczyszczona, pozbawiona przebarwień, jasna skóra.

Dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest wykonanie serii zabiegów. ​Dla osób chcących rozpocząć w sposób delikatniejszy przebudowę skóry i pracę nad przebarwieniami  oraz poprawą kolorytu poleca się zabiegi przy użyciu peelingu PRX-T33, który stanowi unikalne połączenie kwasu TCA z nadtlenkiem wodoru i kwasem kojowym. Można go wykonywać o każdej porze roku, bez konieczności rekonwalescencji, intensywnego złuszczania i mocnego zaczerwienienia. Skóra po peelingu PRX-T33 staje się napięta, rozświetlona i wygładzona.

Najbardziej zaawansowaną i najskuteczniejszą metodą, którą można stosować przez cały rok, jest laseroterapia laserem frakcyjnym Q-Switch – Alma Clear Lift. Co ważne, jest to bezbolesna terapia przebarwień nawet dla skóry wrażliwej! Nie wymaga znieczulenia, rekonwalescencji, nie powoduje uszkodzenia naskórka, a daje natychmiastowy efekt poprawy kondycji skóry z redukcją niedoskonałości, w tym hiperpigmentacji skóry.

Zabieg przy użyciu Alma Clear Lift to przede wszystkim delikatny lifting skóry, który jest bezbolesny i nie pozostawia po sobie śladów. Proces gojenia został maksymalnie zminimalizowany i polega na intensywnym nawilżaniu skóry po zabiegu oraz stosowaniu kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi. Czasami występuje przez kilka dni niewielkie zaczerwienienie w leczonym miejscu, co można skutecznie skorygować makijażem. Ponadto, to jeden z niewielu zabiegów laserowych, które można przeprowadzić na delikatnych partiach skóry, jak twarz, szyja, dekolt czy dłonie. Jest popularny m.in. w Kalifornii i polecany przez cały rok, nawet na opaloną skórę po wymarzonym urlopie. Po zabiegach laserowych leczenia szczególnie opornych do usunięcia przebarwień typu melasma, lekarz zaleca specjalistyczną terapię preparatami zawierającymi składniki aktywne, np. retinol, które stymulują, regulują i przywracają równomierny koloryt skóry poprzez zmniejszanie ilości melaniny i jej dystrybucji w keratynocytach.

Etap III: ultranawilżenie

Jak podkreśla Radosław Rzepnikowski, po zabiegach laserowych można przystąpić do nawilżenia skóry za pomocą preparatów z kwasem hialuronowym. W odbudowie i regeneracji skóry po opalaniu mogą też pomóc zabiegi głębokiego nawilżenia preparatami marki Juvederm w celu poprawy gładkości skóry (brak zmarszczek), nawilżenia i zwiększenia elastyczności.

– W przypadku preparatu do mezoterapii Juvederm Volite, wystarczy wykonać tylko jeden zabieg, aby cieszyć się efektem przez kolejne dziewięć miesięcy. Zadaniem tego preparatu jest uzyskanie długotrwałego efektu i eliminacja konieczności częstego powtarzania zabiegu. Jest produktem przełomowym, który został zaprojektowany w celu poprawienia jakości skóry – mówi Radosław Rzepnikowski.

Zabieg Volite może być stosowany na skórę twarzy, szyi, dekoltu i dłoni, a nawet jako nawilżenie ust. Poprzedza go konsultacja lekarza medycyny estetycznej, który indywidualnie ustala potrzebną ilość produktu dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Zadaniem Juvederm Volite jest uzyskanie długotrwałego efektu i eliminacja konieczności częstego powtarzania zabiegu.

Etap IV: pielęgnacja domowa

Jeśli chcesz pomóc w regeneracji komórek skóry, koniecznie dwa razy w tygodniu wykonuj peelingi i zadbaj o wieczorny demakijaż. ​Nie zapominaj o zabezpieczeniu skóry twarzy przed promieniowaniem UV. Zadbaj o zróżnicowaną dietę bogatą w warzywa i owoce, dodatkowo możesz wesprzeć się suplementacją witamin z grupy A  B i E, kwasów  tłuszczowych omega-3 i omega-6. Nie zapominaj również o regularnym nawadnianiu organizmu. Przyjmowanie odpowiedniej ilości płynów – 8 szklanek dziennie – jest najprostszym sposobem na nawilżenie skóry od wewnątrz. Warto o tym pamiętać, planując dietę dla skóry.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

7-8 października w Warszawie: piknik rodzinny „Odważ się być zdrowym”

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka już od 9