Innowacyjny program leczenia kobiecych nowotworów w Małopolsce

Innowacyjny program leczenia kobiecych nowotworów w Małopolsce

W krakowskim Szpitalu na Klinach zainaugurowano innowacyjny program badawczy leczenia raka szyjki i trzonu macicy z wykorzystaniem robota da Vinci.

Projekt o skomplikowanej nazwie “Przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych (B+R) nad nową metodą terapeutyczną oraz walidacja wraz z wdrożeniem operacji robotycznej TMMR w leczeniu raka szyjki macicy i robotycznej PMMR w leczeniu raka trzonu macicy” współfinansowany jest przez władze województwa małopolskiego z funduszy europejskich na lata 2014-2020. Jest on szansą dla chorych na raka szyjki macicy i rak trzonu macicy na nowoczesne i małoinwazyjne leczenie z wykorzystaniem robota da Vinci. 200 pacjentek zakwalifikowanych do programu zostanie zoperowanych za darmo.

Aby wziąć udział w programie, trzeba się zgłosić osobiście, telefonicznie (12 200 20 25) lub za pomocą formularza konsultacji online dostępnego na stronie internetowej szpitala https://www.szpitalnaklinach.pl/ i na stronie https://zabiegidavinci.pl/. Szpital na Klinach zaprasza także do bezpośredniego kontaktu z Elżbietą Kiszką, Opiekunem Pacjenta, pod nr. tel. 785 050 531 lub mailowo na adres: elzbieta.kiszka@neohospital.pl. Udzieli ona wszelkich informacji na temat programu. Pytania można kierować również drogą elektroniczną na adres e-mail: badanie@neohospital.pl. W Szpitalu na Klinach przeprowadzony zostanie dodatkowy proces kwalifikacyjny przez interdyscyplinarny zespół lekarzy składający się z ginekologa, anestezjologa, specjalisty rehabilitacji medycznej i innych specjalistów, w zależności od stanu zdrowia pacjentki.

Jak podkreślają realizatorzy tego projektu, jest to pierwsze badanie komercyjne w dziedzinie chirurgii robotycznej w Polsce. Otrzymało ono dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego (RPO WM) na lata 2014-2020.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.