Dzień otwartych drzwi dla podopiecznych Fundacji Rak’n’Roll

Dzień otwartych drzwi dla podopiecznych Fundacji Rak’n’Roll

Fot. Olga Myślińska

W niedzielę (9 września) Klinika Medycyny Estetycznej ESTELL, mieszcząca się w budynku Senator przy ul. Bielańskiej 12 w Warszawie, organizuje akcję otwartych drzwi dla podopiecznych Fundacji Rak’n’Roll – Wygraj Życie. W godz. 9.00-18.00 będą oni mogli skorzystać z bezpłatnych porad lekarzy medycyny estetycznej, chirurgów plastycznych, onkologów i dentystów.

Dzień otwartych drzwi to element zainaugurowanej właśnie przez klinikę akcji społecznej #odNOWAzESTELL. „W ramach tej akcji chcemy edukować, doradzać i informować, a przede wszystkim realnie pomagać pacjentom onkologicznym” – tłumaczy Beata Krakowska, dyrektor ds. stomatologii i medycyny estetycznej w Grupie ENEL-MED, do którego należy klinika ESTELL.

Nie stygmatyzować z powodu raka!

Kierownik medyczny tej kliniki dr n. med. Krzysztof Jakubowski, onkolog kliniczny i chirurg onkologiczny, podkreśla, że pacjenci onkologiczni nie mogą być stygmatyzowani z powodu swojej choroby, a niestety w wielu przypadkach są. Lekarze zajmujący się medycyną estetyczną bardzo często odmawiają im pomocy, tłumacząc, że choroba nowotworowa jest przeciwwskazaniem do wszelkich zabiegów. A to nieprawda.

„Jesteśmy w pełni przygotowani, merytorycznie i sprzętowo, by udzielać pomocy pacjentom onkologicznym. W ESTELL pracują nie tylko lekarze medycyny estetycznej, ale również specjaliści z różnych dziedzin medycyny. Na podstawie dobrze zebranego wywiadu i po dokładnym przebadaniu możemy zaproponować pacjentom wiele zabiegów, choć oczywiście nie wszystkie i nie w każdym momencie. W trakcie leczenia ani tuż po jego zakończeniu nie wykonamy zabiegu mezoterapii, nie wstrzykniemy kwasu hialuronowego ani toksyny botulinowej, ale po pięciu latach od zakończenia terapii możemy pacjentowi zaproponować  nawet kurację z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego” – podkreśla dr Jakubowski.

Jak wrócić do normalności po zakończeniu leczenia

Leczenie onkologiczne może powodować, i zwykle powoduje, powikłania, które wpływają na samopoczucie chorych. Często wiąże się z koniecznością amputacji piersi, pozostawia po sobie blizny, jest przyczyną wielu problemów skórnych, wypadania włosów, uszkodzenia nerwów. Jak się okazuje, w większości tych przypadków może pomóc medycyna estetyczna.

Wiedzą o tym doskonale lekarze z kliniki ESTELL, do której trafia coraz więcej chorych na nowotwory, bezskutecznie szukających pomocy w innych ośrodkach. Z myślą o nich powstała akcja #odNOWAzESTELL, której partnerem została Fundacja Rak’n’Roll – Wygraj Życie, działająca na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka.

Medycyna estetyczna pomaga odzyskać kontrolę nad życiem

Fundacja zobowiązała się do przygotowania cyklu materiałów edukacyjnych, w których znajdą się odpowiedzi na najczęstsze pytania zadawane przez jej podopiecznych. Można się będzie z nich dowiedzieć, który moment jest właściwy na skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, jak się do nich przygotować, jak radzić sobie na co dzień z przesuszoną skórą, czy w jaki sposób pozbyć się blizn pooperacyjnych i po oparzeniach, jak odbudować zniszczone paznokcie.

„Od początku istnienia fundacji organizujemy warsztaty, na których pokazujemy, że również w trakcie chemioterapii można i warto dbać o swój wygląd zewnętrzny, gdyż poprawia to samopoczucie, a przede wszystkim motywuje do działania i dodaje dużo energii! Program ESTELL pozwala nam pójść krok dalej i pokazać, że niektóre konsekwencje terapii można zminimalizować dzięki zabiegom medycyny estetycznej” – mówi Marta Szklarczuk, dyrektor biura Fundacji Rak’n’Roll – Wygraj Życie.

Katarzyna Stefańska, psycholog i psychoterapeuta z Centrum Medycznego ENEL-MED, podkreśla, że zabiegi medycyny estetycznej pomagają chorym po przebytym leczeniu onkologicznym odzyskać pewność siebie i kontrolę nad własnym życiem.

„Czas, kiedy odbywa  się diagnostyka, a szczególnie rozpoznanie raka jest bardzo trudnym przeżyciem, na które pacjenci reagują najczęściej lękiem i bezradnością. Choroba wyłącza ich z życia zawodowego i sprawia, że tracą dotychczasowe role społeczne. Trzeba im pomóc to wszystko odzyskać” – tłumaczy Katarzyna Stefańska.

Partnerem akcji #odNOWAzESTELL jest producent znakomitych dermokosmetyków – firma Galderma.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Long-COVID, czyli odległe skutki infekcji COVID-19 u dzieci

PIMS był do tej pory jedyną znaną konsekwencją