HelpNow – pierwsze prywatne pogotowie ratunkowe udziela już pomocy

HelpNow – pierwsze prywatne pogotowie ratunkowe udziela już pomocy

HelpNow to pierwsze prywatne pogotowie, które powstało nie tylko w Polsce, ale prawdopodobnie również na świecie. Specjalistyczne karetki z ratownikami medycznymi i lekarzami docierają do pacjentów potrzebujących szybkiej pomocy z Warszawy i okolic.

HelpNow – pierwsze prywatne pogotowie działa całą dobę, także w niedziele i święta. Zespół medyczny wykonuje w domu pacjenta wszystkie niezbędne badania, a ich wyniki są dostępne od ręki.

Zespół HelpNow tworzy 45 ratowników medycznych i 3 lekarzy, którzy obsługują 5 specjalistycznych karetek. Powstało, by nieść szybką pomoc pacjentom o zróżnicowanych potrzebach oraz odciążyć system Państwowego ratownictwa Medycznego. Jego misją jest świadczenie usług na najwyższym światowym poziomie oraz stałe poszerzanie zarówno kompetencji jego personelu medycznego, jak i bazy sprzętowej o najnowsze technologie. Korzysta ze sprawdzonych rozwiązań, które dają pacjentom poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że błyskawiczna, profesjonalna opieka oraz pomoc medyczna jest zawsze na wyciągnięcie ręki, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.

Przyjeżdżający na miejsce wezwania zespół przyjeżdża karetką wyposażoną w nowoczesny sprzęt medyczny. Ratownik medyczny bada pacjenta, przeprowadzane są mu na miejscu niezbędne badania, w tym krwi i moczu lub USG, a w razie potrzeby pobierana jest od niego próbka do badań laboratoryjnych. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom telemedycznym lekarz jest w stanie postawić wstępną diagnozę. W razie potrzeby wystawi pacjentowi e-receptę oraz zalecenia. Istnieje również możliwość skorzystania z transportu do szpitala, jeśli pojawią się ku temu wskazania.

Wizyta zespołu pogotowia obejmuje:

 • badanie osłuchowe z użyciem stetoskopu,
 • ocenę pulsu,
 • badanie częstotliwości oddechów,
 • pomiar saturacji,
 • pomiar ciśnienia tętniczego,
 • pomiar temperatury ciała,
 • pomiar poziomu glukozy.

Karetka HelpNow to przychodnia na kółkach. Jest wyposażona w niezbędny sprzęt umożliwiający przeprowadzenie wielu badań:

 • analizator krwi EPOC – aparat, który oznacza 25 parametrów krytycznych pracy organizmu. Badanie dostarcza w 2 minuty cennych informacji o zaburzeniach pracy najważniejszych układów, m.in. oddechowego, pokarmowego czy pracy nerek;
 • analizator moczu Clinitek – aparat w standardzie laboratoryjnym. Pozwala na rozpoznanie zakażenia układu moczowego, kolki nerkowej, powikłań cukrzycy i chorób nerek w ciągu nawet 1 minuty;
 • analizator kardiologiczny Cobas – urządzenie, które określa istotne dla serca wskaźniki, dzięki czemu lekarz może na podstawie wyników stwierdzić lub wykluczyć zawał mięśnia sercowego, zatorowość płucną, zakrzepicę żył czy niewydolność mięśnia sercowego;
 • mobilny aparat USG – w rękach doświadczonego zespołu pozwala na uwidocznienie stanów chorobowych. Dzięki jego zastosowaniu pracownicy zespołu HelpNow są w stanie podjąć optymalną decyzję terapeutyczną.

Źródło informacji: BEP Medica S.A.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Tym pacjentom pomoc psychologiczna jest potrzebna na każdym etapie choroby

Choroba hematoonkologiczna bardzo często spada na pacjenta i jego rodzinę niespodziewanie. I choć na przestrzeni ostatnich lat postęp medycyny jest ogromny, to na każdym etapie leczenia — od podejrzenia choroby, poprzez pobyt w szpitalu, a także po zakończeniu leczenia, pacjentowi potrzebna jest pomoc psychologiczna.