Gadu Gadu z logopedą. Wsparcie dla gabinetów logopedycznych

Gadu Gadu z logopedą. Wsparcie dla gabinetów logopedycznych

Ogólnopolski Operator Oświaty organizuje kampanię fundraisingową Gadu Gadu z logopedą, w którą zaangażował się zespół komunikatora GG (Gadu Gadu). “To pierwsza duża akcja charytatywna z wykorzystaniem GGwallet, portfela dostępnego w polskim komunikatorze” – mówią organizatorzy.

Kampania Gadu Gadu z logopedą ma wesprzeć program “Logopeda w każdej szkole i przedszkolu”, którą realizuje fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty. Jak przekonuje, małe kwoty, przekazywane przez darczyńców, składają się na duże efekty.

25 wpłat po 25 złotych to jedna, profesjonalna apteczka logopedyczna. Sto wpłat po 50 złotych pozwoli ufundować multimedialny system do prowadzenia terapii głosek w wybranym gabinecie. A 155 datków po 100 złotych to kompletne wyposażenie nowego gabinetu terapeutycznego.

Celem kampanii fundraisingowej Gadu Gadu z logopedą jest pozyskanie środków na doposażenie gabinetów logopedycznych i zajęć w blisko 60 przedszkolach i szkołach w całej Polsce. Gabinetów, które umożliwiają dostęp do specjalisty dla kilku tysięcy dzieci.

Każda wpłata jest ważna i za każdą jesteśmy wdzięczni! Bo każda złotówka to dla dziecka w potrzebie krok do celu: do pokonania problemów, z którymi dzięki naszemu wspólnemu wsparciu łatwiej będzie się zmierzyć. Każdego dnia widzimy, jak potrzebne jest to wsparcie. Prawie 30 proc. dzieci w polskich przedszkolach i szkołach podstawowych boryka się z trudnościami natury logopedycznej

– tłumaczy Barbara Wiśniewska, koordynatorka programu w fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty.

Aby wesprzeć kampanię Gadu Gadu z logopedą przy pomocy elektronicznego portfela GGwallet, wystarczy:

  • wejść na stronę www.gg.pl/gg/44866 (to numer KRS fundacji)
  • lub zeskanować w swojej aplikacji bankowej kod QR z materiałów graficznych kampanii.

Gadu Gadu z logopedą: nie tylko wady wymowy

Organizatorzy programu podkreślają, że zaniedbane wady logopedyczne pogłębiają się, powodują problemy w nawiązywaniu relacji, potęgują wstydliwość, a nierzadko bywają także obiektem drwin i przykrości. Tymczasem wczesna diagnoza, systematyczność i odpowiedni zakres ćwiczeń koordynowanych przez specjalistę, to klucz do osiągania pozytywnych i trwałych efektów.

Logopeda zajmuje się nie tylko pracą nad wadami wymowy. Zakres takiej opieki obejmuje wiele, również nieoczywistych obszarów, np.:

  • rozwijanie mowy dziecka pod kątem fonetycznym, gramatycznym i leksykalnym,
  • uczenie słuchania ze zrozumieniem,
  • praca nad zaburzeniami głosu,
  • rozwiązywanie trudności w czytaniu i pisaniu.

Logopedki i logopedzi ze szkół i przedszkoli fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty codziennie wspierają dzieci w pokonywaniu takich trudności i rozwiązywaniu właśnie takich problemów. Dzięki wsparciu GG będziemy mogli zapewnić im jeszcze lepsze warunki w przedszkolnych i szkolnych gabinetach

podkreśla Barbara Wiśniewska, koordynatorka programu w fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty.

Czytaj też: Logopeda w każdej szkole i przedszkolu

Gadu Gadu z logopedą: możesz przekazać 1,5 proc. podatku

Kampania fundraisingowa potrwa co najmniej do końca kwietnia. W jej czasie program “Logopeda w każdej szkole i przedszkolu” można również wesprzeć, przekazując 1,5% podatku podczas rozliczania PIT. Wystarczy w formularzu podać KRS 00000 44866 i cel szczegółowy: LOGOPEDA.

Więcej o programie “Logopeda w każdej szkole i przedszkolu” można przeczytać tutaj.
Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

20 lipca ruszą zapisy na bezpłatny zabieg leczenia blizny

U osób, których ciała pokrywają szpecące blizny, wykonywane będą nieodpłatne zabiegi kosmetyczne metodą mikronakłuwania Genoscar. Najpierw uelastycznia ona blizny, a z czasem powoduje ich zmniejszenie, a nawet zanikanie.