Logopeda w każdej szkole i przedszkolu. Zrób zakupy i dołóż swoją cegiełkę do tego programu

Logopeda w każdej szkole i przedszkolu. Zrób zakupy i dołóż swoją cegiełkę do tego programu

W ramach akcji charytatywnej Taki Tydzień, że OOO, od 21 do 27 sierpnia Ogólnopolski Operator Oświaty i spółka TIM SA będą zbierać pieniądze na wyposażenie gabinetów logopedycznych. Zakupy na platformie TIM.pl oznaczają realną pomoc dla kilku tysięcy dzieci.

Prawie 30 proc. przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych boryka się z problemami logopedycznymi. Tymczasem zaniedbane wady pogłębiają się, powodują problemy w nawiązywaniu relacji, potęgują wstydliwość, a nierzadko bywają także obiektem drwin i przykrości. Wczesna diagnoza i systematyczne ćwiczenia pod okiem specjalisty to klucz do pozytywnych i trwałych efektów.

– W naszych fundacyjnych szkołach i przedszkolach uczy się ponad 7600 dzieci. Zapewniamy im bezpłatne wsparcie logopedów i każdego dnia widzimy, jak bardzo jest to ważne i potrzebne. To nie tylko praca nad wadami wymowy. To także rozwijanie słownictwa, uczenie słuchania ze zrozumieniem, praca nad głosem, a nawet rozwiązywanie trudności w czytaniu i pisaniu — podkreśla Kaja Reszke, dyrektor działu komunikacji i fundraisingu fundacji edukacyjnej Ogólnopolski Operator Oświaty, która prowadzi bezpłatne placówki oświatowe w całym kraju.

Taki Tydzień, że OOO! Gabinetom logopedów przyświeca TIM

Wyposażenie gabinetów logopedycznych w 63 bezpłatnych publicznych szkołach i przedszkolach prowadzonych przez fundację OOO postanowiło wesprzeć centrum elektrotechniki dla profesjonalistów TIM.pl. Wspólnie z fundacją organizują Taki Tydzień, że OOO! Z każdego sprzedanego w tych dniach egzemplarza lampki biurkowej RIO marki GTV 5 złotych trafi na wsparcie specjalistów opiekujących się ponad 7 tysiącami dzieci w całej Polsce.

– Często angażujemy się w działania społeczne, w których wspieramy zdrowie czy rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży. Dlatego z radością przyjęliśmy propozycję fundacji, by u progu nowego roku szkolnego wspólnie ogłosić Taki Tydzień, że OOO! – mówi Michał Kostrowicki, menadżer ds. komunikacji odpowiedzialny za realizację strategii CSR/ESG w firmie TIM SA, prowadzącej centrum elektrotechniki dla profesjonalistów TIM.pl. – To świetny moment, by, myśląc o oświetleniu dziecięcego pokoju na miesiące nauki, pomóc wyposażyć także szkolne i przedszkolne gabinety logopedyczne – dodaje.

Logopeda w każdej szkole i przedszkolu!

Pieniądze zebrane podczas charytatywnego tygodnia na e-commercowej platformie TIM.pl przeznaczone będą na wsparcie programu “Logopeda w każdej szkole i przedszkolu”. Prowadzony przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty program obejmuje:

  • wyposażanie gabinetów logopedycznych w nowoczesne pomoce do terapii,
  • prowadzenie zajęć indywidualnych i grupowych dla dzieci,
  • otwieranie i wyposażanie gabinetów w nowych placówkach,
  • szkolenia specjalistów, pracujących z dziećmi w szkołach i przedszkolach.

– Dobra edukacja to nie tylko programy nauczania nadążające za wyzwaniami współczesnego świata czy ciekawe zajęcia lekcyjne prowadzone przez zaangażowanych nauczycieli — zauważa Krzysztof Folta, prezes Zarządu TIM SA. – To również opieka i pomoc w rozwoju dzieci w wielu aspektach, także logopedycznym. Problemy tej natury często stanowią poważną barierę w rozwoju młodych ludzi, dlatego zachęcam do wsparcia wraz z TIM programu „Logopeda w każdej szkole i przedszkolu”.

– Jesteśmy wdzięczni, że firma TIM, znana z tego, że prowadzenie biznesu znaczy dla niej więcej niż tylko zarabianie pieniędzy, zdecydowała się wesprzeć program naszej fundacji — cieszy się Kaja Reszke. – Dzięki TIM, dzięki jego klientom, będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać dzieci w prawidłowym rozwoju i pokonywaniu przeciwności.

Charytatywny tydzień rozpoczyna się dzisiaj (21 sierpnia) pod adresem: https://www.tim.pl/taki-tydzien-ze-ooo

Szczegóły projektu znaleźć też można na stronie internetowej fundacji: https://operator.edu.pl/pl/taki-tydzien-ze-ooo/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Perfecta Ceramedica Pep-3 – synergiczne działanie ceramidów i peptydów

Marka Perfecta wprowadziła na rynek nową linię kosmetyków Ceramedica Pep-3 z ceramidami i peptydami, które błyskawicznie spłycają zmarszczki, ujędrniają skórę i przyspieszają syntezę kolagenu.