Na Ukrainę pojechało ponad 4 tony darów. Kto je wysłał?

Na Ukrainę pojechało ponad 4 tony darów. Kto je wysłał?

Artykuły spożywcze, meble, środki do higieny osobistej, żywność dla zwierząt, a także sprzęt medyczny przekazało w ostatnich dniach dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy Centrum Medyczne Damiana. Ponad 4 tony darów trafiły do Zaporoża, Charkowa i Nikopola.

Szpital w Charkowie otrzymał aparat USG

“Od pierwszych dni inwazji Rosji na Ukrainę angażujemy się w pomoc potrzebującym. Uruchomiliśmy m.in. pakiet bezpłatnej pomocy medycznej dla mieszkańców Ukrainy, w którego skład wchodził telefon zaufania oferujący wsparcie psychologiczne w języku polskim, rosyjskim i angielskim, bezpłatne wizyty u internisty czy pakiet podstawowych badań profilaktycznych. Wojna wciąż trwa, zatem nie możemy zatrzymywać się z naszym wsparciem. Pomoc jest potrzeba zwłaszcza teraz. Z tego też względu w ostatnich dniach dostarczyliśmy niezbędne produkty bezpośrednio do ukraińskich miast – mówi Marek Kubicki, członek zarządu Centrum Medycznego Damiana. – Serdecznie dziękuję polskiej firmie Rohlig Suus Logistics, która zaoferowała nam charytatywnie kompleksową obsługę logistyczną transportu do Zaporoża, Charkowa i Nikopola” – dodaje.

Największy pakiet wsparcia trafił do Nikopola, które w ostatnich dniach znajduje się pod rosyjskim ostrzałem. Tam dary zostały rozdane bezpośrednio mieszkańcom. Z aparatu USG (na zdjęciu) będą korzystali pacjenci  w Charkowie, natomiast do Zaporoża dostarczono artykuły spożywcze i meble.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Spot the Dot — zwróć uwagę na znamiona!

Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie! wraz z fotografką Anną Bedyńską zachęcają do szukania kropek. Ich wspólny projekt Spot the Dot ma na celu zwrócenie uwagi na znamiona na skórze, czyli jeden z ważnych etapów profilaktyki czerniaka.