Dzieci chore na nowotwory zagrają w piłkę nożną

Dzieci chore na nowotwory zagrają w piłkę nożną

20 lipca o godz. 10 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie rozpocznie się I edycja Międzynarodowych Mistrzostw Piłkarskich ONKO LIGA 2019. Impreza potrwa dwa dni.

W trzeci weekend lipca dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi ze wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce oraz Ukrainy, Litwy, Słowacji, Czech i Turcji wezmą udział w turnieju piłkarskim, który zostanie rozegrany w różnych kategoriach wiekowych.

Inauguracja imprezy to nie tylko symboliczny wykop piłki z udziałem gości specjalnych oraz lubianych aktorów i sportowców. ONKO LIDZE towarzyszyć będzie specjalny program artystyczny i specjalne atrakcje dla rodzin – mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, inicjator i organizator tego wyjątkowego wydarzenia.

Jak dodaje, ONKO LIGA 2019 to pierwsze i jedyne takie mistrzostwa dla pacjentów onkologicznych na świecie. To nie tylko współzawodnictwo sportowe, ale również świetna zabawa i wspólna radość z pokonania choroby.

Areną zmagań małych sportowców będą obiekty sportowe Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W tegorocznych mistrzostwach weźmie udział łącznie ponad 200 dzieci. Będą one rywalizować ze sobą, grając w meczach eliminacyjnych (sobota) oraz finałowych (niedziela). Na drużyny czekają wyjątkowe puchary przekazane przez Polski Związek Piłki Nożnej, patrona imprezy.

ONKO LIGĘ 2019 poprowadzą znani i lubiani prezenterzy telewizyjni i komentatorzy sportowi. Wezmą w nim udział m.in. Szymon Majewski, Conrado Moreno, Tomasz Ciachorowski, Marta Manowska i Karolina Pilarczyk.

Imprezę zdecydowało się objąć swoim patronatem i wspomóc finansowo wiele instytucji, w tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Sportu i Turystyki i Biuro Sportu i Turystyki m. st. Warszawy. Patronatów honorowych udzielili: premier Mateusz Morawiecki, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik, Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Komitet Olimpijski oraz ambasadorowie Czech, Litwy i Ukrainy.

Wydarzenie jest organizowane w partnerstwie z Fundacją PZU i Fundacją Lotto.

Chcąc wiedzieć więcej, warto obserwować fanpage Fundacji Spełnionych Marzeń: https://www.facebook.com/spelnionychmarzen oraz jej stronę internetową http://www.spelnionemarzenia.org.pl/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like

Bezpłatne badania i porady w 6 miastach Polski. Rusza akcja „Adamed dla Rodziny”

21 sierpnia w Pabianicach, tydzień później w Kołobrzegu,