Onko-olimpijczycy na start!

Onko-olimpijczycy na start!

Fot. pixabay.com

VII edycja Międzynarodowych Igrzysk Sportowych Onko-Olimpiada dla dzieci i młodzieży z chorobami nowotworowymi rozpocznie się 24 sierpnia 2018 roku o godzinie 10.00 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W zawodach wystartują młodzi zawodnicy z Polski, Ukrainy, Litwy, Słowacji, Rumunii i Turcji.

Imprezę otworzy bieg z pochodnią aktora Tomasza Ciachorowskiego. Onko-Olimpiadę 2018 poprowadzą znani prezenterzy Beata Tadla i Conrado Moreno, wa wspierać i kibicować młodym sportowcom będą: Kuba Wesołowski, Mateusz Damięcki, Szymon Majewski, Marta Manowska, Anna Korcz, Adi Kowalski oraz Paweł Stasiak.

„Onko-Olimpiada, jako jedyna tego typu impreza sportowa dla pacjentów onkologicznych na świecie, to nie tylko współzawodnictwo sportowe, ale również świetna zabawa i wspólna radość z pokonania choroby. Cieszymy się, że naszym zawodnikom będą kibicować ich bliscy – rodzice i przyjaciele oraz znani i lubiani aktorzy, sportowcy, muzycy. Taki doping świetnie zagrzeje naszych uczestników do walki” – mówi Tomasz Osuch, prezes Fundacji Spełnionych Marzeń, inicjator i organizator Onko-Olimpiady.

W tegorocznych igrzyskach tradycyjnie wezmą udział pacjenci wszystkich ośrodków onkologicznych w Polsce (13 drużyn), jak również pacjenci z zagranicy (6 drużyn) – łącznie blisko 450 osób. Uczestnicy będą rywalizować m.in. w lekkoatletyce (bieg na 60 metrów, bieg na 100 metrów), skokach w dal, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową, chodzie z asystą, piłce nożnej, badmintonie, pływaniu, tenisie stołowym i łucznictwie.

„Udział w Onko-Olimpiadzie to dla mnie wielka szansa. Mam okazję zapomnieć o chorobie i poznać wiele osób oraz zintegrować się z tymi, którzy mają podobne doświadczenia. Moje dyscypliny to badminton i ping-pong. W tych konkurencjach radzę sobie całkiem nieźle. Z chorobą wygrałem życie, w olimpiadzie liczę na nagrodę rzeczową” – mówi Dawid Ptak, jeden z zawodników.

Zwieńczeniem zawodów będzie koncert zespołu Bucovina Orchestra oraz integracyjny grill, połączony z dyskoteką dla zawodników, rodziców, wolontariuszy oraz organizatorów wydarzenia.

Tegoroczną edycję Onko-Olimpiady patronatem honorowym objęli: małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda, Rzecznik Praw Dziecka oraz Polski Komitet Paraolimpijski. W komitecie honorowym zasiedli m.in.: premier, minister zdrowia, wojewoda mazowiecki, Rzecznik Praw Pacjenta, metropolita warszawski, marszałek województwa mazowieckiego oraz prezydent m. st. Warszawy.

 

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Pobierz aplikację Stretchme App i ćwicz w domu

Bezpieczne treningi w domu bez obecności trenera? Dzięki