Gdzie najlepiej leczyć raka

Gdzie najlepiej leczyć raka

Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie, który długo i dzielnie walczył o kontrakt z NFZ, Zamojski Szpital Niepubliczny i Olsztyński Ośrodek Onkologiczny Kopernik to trzy najwyżej ocenione przez pacjentów placówki, w których warto się poddać badaniom i się leczyć na raka. Ranking placówek został stworzony przez Fundację Alivia, a ośrodki onkologiczne, które się w nim znalazły, były oceniane pod kątem zapewnianej przez nie opieki, organizacji leczenia, terapii, wyposażenia i przestrzegania praw pacjenta.

Fundacja Alivia już po raz drugi stworzyła ranking najlepszych placówek onkologicznych. Tym razem rozszerzyła go o przychodnie, ośrodki radioterapii i placówki diagnostyczne (wcześniej oceniano wyłącznie szpitale). Są to zarówno ośrodki z dużych miast, jak i małych miasteczek. W sumie użytkownicy portalu Onkomapa.pl ocenili 352 przychodnie, 32 ośrodki radioterapii i 482 ośrodki diagnostyczne.

W oddzielnej kategorii oceniano lekarzy onkologów. Najwyższe uznanie w oczach pacjentów zyskał dr n. med. Krzysztof Adamowicz z Wojewódzkiego Centrum Onkologii w Gdańsku. Na drugim miejscu ex aequo uplasowali się dr Marcin Zając z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli oraz dr n. med. Katarzyna Jaskóła z Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego w Wieliszewie. Trzecie miejsce zajęła dr Barbara Bauer-Kosińska, również pracująca w szpitalu w Wieliszewie.

Jeśli szukacie ośrodka, w którym chcecie leczyć siebie lub swoich najbliższych, koniecznie zajrzyjcie na stronę www.onkomapa.pl. Znajdziecie tam nie tylko ranking najlepszych placówek onkologicznych, ale również mnóstwo cennych opinii i uwag innych pacjentów, które na pewno pomogą wam dokonać właściwego wyboru.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w miejscu pracy?

"To nie jest zawód dla kobiet", "Może zajmij się czymś łatwiejszym, to zbyt trudne dla ciebie", "Masz za małą wiedzę i umiejętności", "Nie dasz rady, nie nadajesz się". Takie zdania słyszą na początku swojej kariery kobiety w IT. Jakie znaczenie ma płeć w tej branży?