Co łączy Macieja Zienia z siecią aptek Dr.Max?

Co łączy Macieja Zienia z siecią aptek Dr.Max?

Złotówkę od każdej sprzedanej maseczki wielokrotnego użytku, zaprojektowanej przez znanego projektanta mody Macieja Zienia, apteki Dr.Max przekażą na walkę z koronawirusem.

Wspólna inicjatywa sieci franczyzowej aptek Dr.Max i Macieja Zienia ma na celu z jednej strony zwiększenie bezpieczeństwa personelu aptecznego i pacjentów, a z drugiej – zapewnienie dostępu do niesztampowych środków ochrony osobistej.

Sprzedawane w aptekach maseczki profilowane wielokrotnego użytku spełniają kryteria konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych. Do wyboru są cztery modele: białe i czarne ze skarabeuszem oraz czerwone i zielone w bratki. Motyw z bratkami jest autorskim wzorem pochodzącym
z najnowszej kolekcji Macieja Zienia, natomiast skarabeusz to rozpoznawalne logo marki projektanta. Maseczki są bezpieczne, a jednocześnie cieszą oryginalnym designem.

Wspólny projekt Macieja Zienia i sieci franczyzowej aptek Dr.Max ma przekonać społeczeństwo do noszenia maseczek nie tylko w czasach pandemii. Tak jak wyrobienie nawyku częstego mycia rąk, tak samo nawyk noszenia maseczek, gdy mamy np. grypę, powinien zostać z nami na dłużej – podkreśla Jakub Walczak, dyrektor marketingu Dr.Max.

Maciej Zień tłumaczy, że postanowił dołączyć do tego projektu i stworzyć wyjątkowy produkt w trosce o zdrowie polskiego społeczeństwa oraz o zdrowie farmaceutów, którzy są na pierwszej linii frontu. 

– Maseczki są dostępne dla każdego. Uszyte są z bawełny z certyfikatem STANDARD 100 OEKO-TEX, przylegają do nosa i spełniają wymogi ekspertów medycyny. Jestem dumny, że mogliśmy wspólnie z siecią Dr.Max stworzyć coś wyjątkowego na te trudne dla nas wszystkich czasy – mówi Maciej Zień, projektant mody.

Epidemia nie skończy się za tydzień czy dwa, a jej skutki będziemy odczuwać przez długi czas. Mimo że ogłoszono koniec nakazu noszenia maseczek na świeżym powietrzu, o ile jesteśmy w stanie zachować odpowiedni dystans, wcale nie oznacza to całkowitego zniesienia tego obowiązku. Przypominamy, że maseczki są obowiązkowe m.in. podczas jazdy komunikacją miejską, w sklepach czy kinie. Należy je nosić również w placówkach ochrony zdrowia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like

Czy prosty test genetyczny COLOTECT zastąpi kolonoskopię?

Laboratorium Novazym i Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie rozpoczęły badanie porównujące skuteczność testu genetycznego COLOTECT z kolonoskopią.